Šport

Prvé šokujúce zábery Oscara Pistoriusa tesne po zastrelení priateľky

Šokujúce fotografie Oscara Pistoriusa tesne po streľbe
Zdroj: DailyMail

Bol polonahý, v šoku a od krvi.

Na súde s obžalovaným atlétom Oscarom Pistoriusom zverejnili šokujúce snímky, ktoré vznikli tesne po zastrelení jeho priateľky Reevy Steenkampovej. Zhotovila ich polícia na mieste činu.

Pistorius je na nich do pol pása nahý, v šoku a takmer celý od krvi. Prvý policajt, ktorý dorazil na miesto, potvrdil, že atlét bol vo veľmi zlom psychickom stave a všade po dome bola krv.

Zdroj: DailyMail

Reevu zastrelil na toalete. Na súde ukázali snímky aj z tejto osudnej miestnosti. Najviac krvi bolo na zemi a v toaletnej mise. Polícia sa preto domnieva, že v čase streľby mohla na nej sedieť.

Pistorius trvá na svojom omyle

Pistorius naďalej tvrdí, že priateľku zastrelil omylom, keď si ju pomýlil s nebezpečným votrelcom vo svojom dome. Obžaloba hovorí, že tak spravil úmyselne po predchádzajúcej hádke.

Zdroj: DailyMail

Policajný expert sa v stredu snažil spochybniť aj Pistoriusove slová o tom, že keď vylomil dvere na toalete kriketovou pálkou, mal nasadené protézy, ktoré nosí na oboch nohách po dvojnásobnej amputácii z detských čias.

Súdny znalec sudkyni i porote názorne ukázal, že stopy po úderoch pálkou boli v dolnej polovici dverí a Pistorius tak v danom momente konal bez podporných protéz. Roux však argumentoval tým, že aj v prípade, ak by mal Pistorius nasadené protézy, do dvier by pálkou neudieral do väčšej výšky, keďže pri tom bol zohnutý.

Zdroj: DailyMail
 


PRETÓRIA/JH, Daily Mail, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti