Handzuš zamietol koniec kariéry, chce sa vrátiť

Michal Handzuš pred zápasom 35. kola hokejovej Tipsport ligy Banská Bystrica - Zvolen.
Michal Handzuš pred zápasom 35. kola hokejovej Tipsport ligy Banská Bystrica - Zvolen. Zdroj: TASR

V pláne má požiadať disciplinárku o prekvalifikovanie jeho trojmesačného trestu.

Michal Handzuš prestal rozmýšľať o konci hokejovej kariéry a pripravuje sa na návrat do súťažného diania v drese HC '05 iClinic Banská Bystrica. Informáciu prinieslo štvrtkové vydanie denníka Šport.

Presne pred mesiacom dostal skúsený 39-ročný útočník lídra Tipsport Ligy trojmesačný dištanc od Disciplinárnej komisie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) za zákrok na Tomáša Hričinu, ktorý sa udial 13. januára na ľade HC Košice. Na základe verdiktu DK SZĽH však môže Handzuš po polovici trestu požiadať o jeho prekvalifikovanie a aj tak plánuje urobiť.

"Prestal som myslieť na koniec kariéry a začal trénovať. Povedal som si, že to ešte skúsim. Požiadam disciplinárku o prekvalifikovanie trestu a ak mi vyhovie, budem bojovať ďalej," cituje denník Šport slová Handzuša, ktorý môže podať žiadosť po 25. februári.

"Vlado (Országh - pozn.) povedal, že ma chce, ale nemôže mi garantovať miesto v zostave. Musím si ho vybojovať, to je úplne prirodzené. Tréneri mi povedali, aby som pokračoval a zostal pri mužstve. Po týchto slovách som začal rozmýšľať pozitívne," dodal Handzuš, ktorý si už tri týždne plní tréningový plán. "S dávkami, ktoré si dávam, som spokojný," dodal.

Handzuš už v 9. minúte súboja s Košicami fauloval Hričinu a za nebezpečný zákrok dostal od rozhodcov trest na 5 minút plus do konca zápasu. Otrasený Hričina zostal ležať na ploche, z ľadu ho odniesli na nosidlách a putoval rovno do nemocnice. Hričina skončil s podvrtnutou krčnou chrbticou a ľahším otrasom mozgu.

BANSKÁ BYSTRICA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti