Vyšetrovateľ podal návrh na obžalobu Vladimíra Weissa mladšieho

Počas jazdy Weissa ml. s kamarátmi sa v aute diali prekvapivé veci

Informovala o tom hovorkyňa bratislavskej polície.

Vyšetrovanie v prípade Vladimíra Weissa mladšieho, ktorý čelil obvineniu z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, je ukončené.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave už podal návrh na jeho obžalobu. Informovala o tom Lucia Miháliková, hovorkyňa bratislavskej polície.

Weissov právnik trvá na nevine svojho klienta

"Vzhľadom na skutočnosť, že som vždy rešpektoval a aj budem rešpektovať kompetencie orgánov činných v trestnom konaní, ale vo všeobecnosti všetkých štátnych orgánov, nebudem v tejto chvíli komentovať toto rozhodnutie. Už len z toho dôvodu, že som v rámci procesného úkonu oboznámenia sa s výsledkami vyšetrovania pochopil, že miera aktivity policajnej vyšetrovateľky smerujúca k návrhu na podanie obžaloby nezodpovedá obsahu vyšetrovacieho spisu a vykonaným dôkazom, z ktorých jednoznačne vyplýva, že môj klient je nevinný,“ uviedol dnes pre TASR obhajca Juraj Kuráň.

Dvadsaťšesťročného futbalistu zastavila policajná hliadka v nedeľu (2.10. 2016) v skorých ranných hodinách v Bratislave na Rázusovom nábreží. Odmietol sa podrobiť dychovej skúške a nesúhlasil ani s odberom krvi. V aute sa nachádzalo ďalších desať ľudí.

Následne polícia reprezentanta v pondelok 3. októbra obvinila, a až po viac ako 30 hodinách ho prepustila z cely predbežného zadržania na slobodu. Podľa vtedajšieho vyjadrenia Juraja Kuráňa, obhajcu Vladimíra Weissa., je obvinenie založené len na výpovedi jedného svedka, a to príslušníka polície.

Z ďalších výpovedí troch svedkov vyplýva, že Vladimír W. motorové vozidlo nešoféroval. To vyšetrovateľ údajne odignoroval. Prípad dozoruje Okresná prokuratúra Bratislava 1. Tá bude aj riešiť prípadné podanie obžaloby na súd.

BRATISLAVA/ kc, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti