VIDEO: Druhú etapu na Tirreno-Adriatico vyhral Thomas, Sagan na pódiu

Geraint Thomas v cielovej rovinke.
Zdroj: reprofoto/YouTube/Sagan fan channel

Sagan v závere prešprintoval Van Avermaeta a zabezpečil si pódiové umiestnenie.

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval v 2. etape pretekov Tirreno-Adriatico z Camoire do Pomarance na treťom mieste. Jazdec tímu Bora-Hansgrohe zaostal o deväť sekúnd za víťazným Britom Geraintom Thomasom, ktorý na 228 km dlhej trati triumfoval pred Holanďanom Tomom Dumoulinom.

Do modrého trička pre lídra celkového poradia sa vďaka štvrtej priečke obliekol olympijský šampión z Ria Belgičan Greg Van Avermaet.

Hlavný pelotón 27 km pred finišom v Pomarance zlikvidoval únik vedúcej skupinky a všetko nasvedčovalo tomu, že o víťazovi rozhodne záverečný špurt. Štyri kilometre pred cieľom však nastúpil Thomas a Walesan vybojoval pre tím Sky prvý etapový vavrín na tohtoročnom Tirreno-Adriatico.

Sagan v závere prešprintoval Van Avermaeta a zabezpečil si pódiové umiestnenie. V cieli mal rovnaký čas ako druhý Dumoulin. Po pádoch museli odstúpiť z pretekov Austrálčan Caleb Ewan a Belgičan Jurgen van der Broeck.

https://www.youtube.com/watch?v=sCzOqHHYgSk

Zdroj: YouTube/ Sagan fan channel

Výsledky 2. etapy:
1 . Geraint Thomas (V. Brit./Sky) 5:51:44, 2. Tom Dumoulin (Hol./Sunweb), 3. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe), 4. Greg Van Avermaet (Bel./BMC Racing Team), 5. Francesco Gavazzi (Tal./Androni Giocattoli), 6. Michal Kwiatkowski (Poľ./Sky) všetci +9 s

Celkové poradie po 2. etapách:
1. Van Avermaet 6:15:14, 2. Rohan Dennis (Austr./BMC) rovnaký čas, 3. Tejay Van Garderen (USA/BMC), 4. Damiano Caruso (Tal./BMC), 5. Niki Terpstra (Hol./Quick-Step) všetci +16, 6. Bob Jungels (Lux./Quick-Step) +21

POMARANCE/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti