VIDEO: Brit sa najskôr stratil na parkovisku a potom s defektom vyhral Rely Mexika

Brit Kris Meeke zablúdil na parkovisku.
Zdroj: reprofoto: YouTube/ Scotcars

Pretekár sa v rozhovore po pretekoch priznal, že keď sa ocitol na parkovisku, chvíľu nevedel, ako sa má vrátiť na trať.

Brit Kris Meeke na Citroëne sa stal víťazom Rely Mexika a dosiahol svoj štvrtý triumf v kariére pilota WRC. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Fordu Sébastien Ogier, obhajca titulu je po troch podujatiach na čele šampionátu. Tretí bol Belgičan Thierry Neuville (Hyundai).

Meekeho víťazstvo bolo o to cennejšie, že pretekár zhruba kilometer pred koncom vyletel so svojim Citroenom A3 z trate na parkovisko a chvíľu mu trvalo, kým sa vrátil na trať. Do cieľa prišiel s náskokom 14 sekúnd na druhého Ogiera a dokonca aj s defektom.

Meeke sa v rozhovore po pretekoch priznal, že keď sa ocitol na parkovisku, chvíľu nevedel, ako sa má vrátiť na trať. Po pár sekundách však zbadal medzeru medzi stromami.


Zdroj: YouTube/Scotcars

Takto dopadlo auto, do ktorého narazil Meeke keď zišiel z cesty:

Zdroj: Twitter/IvanOrdazGP

Výsledky Rely Mexika (po 19 rýchlostných skúškach):

1.Kris Meeke (V. Brit./Citroën) 3:22:04,6 h, 2. Sébastien Ogier (Fr./Ford) +13,8 s, 3. Thierry Neuville (Belg./Hyundai) +59,7, 4. Ott Tänak (Est./Ford) +2:18,3 min, 5. Hayden Paddon (N. Zél./Hyundai) +3:32,9, 6. Jarri-Matti Latvala (Fín./Toyota) +4:40,3

Celkové poradie šampionátu (po 3 z 13 podujatí): 1. Ogier 66 bodov, 2. Latvala 58, 3. Tänak 48, 4. Daniel Sordo (Šp./Hyundai) 30, 5. Neuville 28, 6. Meeke 27

LEON/TASR, kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Motorizmus

Dôležité udalosti