Arbiter Kubuš bude pískať na MS, spolu s ním aj ďalší Slovák na čiare

Jozef Kubuš na archívnej snímke.
Zdroj: TASR

MS sa uskutočnia od 5. do 21. mája v Kolíne nad Rýnom a Paríži.

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) zaradila do finálneho zoznamu rozhodcov pre májové MS v Kolíne nad Rýnom a Paríži aj dvoch Slovákov.

Vo výbere hlavných arbitrov sa opäť ocitol Jozef Kubuš, medzi čiarovými zasa Peter Šefčík. Informoval o tom oficiálny web šampionátu.

Obaja slovenskí arbitri sa predstavia na MS po tretí raz, premiéru mali pred dvomi rokmi na šampionáte v Česku.

IIHF zostavila konečnú nomináciu rozhodcov spomedzi 75 kandidátov, ktorých výkony v uplynulých mesiacoch na medzinárodnej i domácej scéne starostlivo sledovala. Napokon vybrala 32 arbitrov zo 14 krajín sveta.

Nominácia pozostáva zväčša zo skúsených rozhodcov (20), ktorí už pískali na MS, 16 z nich sa predstavilo na vlaňajšom šampionáte v Rusku. Dvanásti, šesť hlavných a šesť čiarových, idú na majstrovstvá ako nováčikovia.

Najskúsenejší hlavný je Nemec Daniel Piechaczek, pre ktorého to bude už deviaty svetový šampionát. Naopak, jeho krajan na čiare Lukas Kohlmüller zažije atmosféru MS premiérovo.

Deviate majstrovstvá absolvuje aj čiarový arbiter Ivan Deďuľa z Bieloruska. Švajčiar Tobias Wehrli mieri na ôsme MS. Najviac rozhodcov budú mať Česko a Fínsko, obe krajiny po štyroch.

MS sa uskutočnia od 5. do 21. mája v Kolíne nad Rýnom a Paríži.

Zoznam nominovaných rozhodcov pre MS 2017 (5.- 21. mája):

hlavní: Jozef KUBUŠ (SR), Mark Lemelin (Rak.), Oliver Gouin a Brett Iverson (obaja Kan.), Jan Hribik, Antonín Jeřábek (obaja ČR), Stefan Fonselius, Anssi Salonen (obaja Fín.), Daniel Piechaczek (Nem.), Eduards Odinš (Lot.), Roman Gofman (Rus.), Daniel Stricker, Tobias Wehrli (obaja Švaj.), Marcus Linde, Linus Ohlund (obaja Švéd.), Stephen Reneau (USA)
čiaroví: Peter ŠEFČÍK (SR), Ivan Deďuľa (Bielorus.), Nathan Vanoosten (Kan.), Miroslav Lhotský, Libor Suchánek (obaja ČR), Rene Jensen (Dán.), Hannu Sormunen, Sakari Suominen (obaja Fín.), Lukas Kohlmüller (Nem.), Joep Leermakers (Hol.), Gleb Lazarev, Alexander Otmachov (obaja Rus.), Roman Kaderli (Švaj.), Andreas Malmqvist (Švéd.), Brian Oliver, Judson Ritter (obaja USA) 

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti