Triatlonistovi Vargovi nový formát pretekov sedí, hneď na úvod prvenstvo a druhé miesto

Richard Varga sa teší z triumfu v druhých pretekoch.
Zdroj: reprofoto: YouTube/Super League Triathlon

Super League 2017 je novým súťažným formátom v triatlone.

Slovenský triatlonista Richard Varga dosiahol počas úvodného dňa Super League v austrálskom Hamilton Island dve pódiové umiestnenia. V novom formáte triatlonového zápolenia, tzv. triple mix vyhral Varga druhé preteky, ktoré sa išli v poradí beh, bicykel, plávanie.

"Bolo to veľmi náročné, špeciálne na začiatku pretekov, keď som narazil do Gomeza. Musel som si dávať pozor, potom som snažil ísť najlepšie, ako sa len dalo," povedal slovenský reprezentant po finiši.

https://www.youtube.com/watch?v=ybibyPsSTYs

Zdroj: YouTube/Super League Triathlon

V tretích pretekoch obsadil druhé miesto za víťazným Richardom Murraym z Juhoafrickej republiky. Varga skončil v najlepšej desiatke aj na úvod podujatia, do cieľa prišiel na ôsmej pozícii.

Super League 2017 je novým súťažným formátom v triatlone. V piatok sa súťažilo vždy v rovnakých dĺžkach - 300 m plávanie, 6 km a 2 beh, v každých čiastkových pretekoch sa zmenilo poradie disciplín.

V sobotu čaká Vargu individuálna časovka na 6 km, neskôr sú na programe individuálne preteky so štartom na základe strát po časovke. Triatlonistov čaká nasledovné poradie disciplín: plávanie - beh - plávanie - cyklistika - beh.

Super League 2017 - triple mix - výsledky:
prvé preteky (plávanie, bicykel, beh): 1. Jake Birtwhistle (Aus.) 21:39 min., 2. Mario Mola Diaz (Šp.) +6 s, 3. Richard Murray (JAR) +8, 4. Kristian Blummenfelt (Nór.) +9, 5. Javier Gomez Moya (Šp.) +10 6. Ryan Bailie (Aus.) +15, ..., 8. Richard VARGA (SR) +26

druhé preteky (beh, bicykel, plávanie): 1. VARGA 22:32 min., 2. Andrea Salvisberg (Švaj.) +6 s, 3. Igor Poljanskij (Rus.), 4. Bailie obaja +12, 5. Ryan Fisher (obaja Aus.) +13, 6. Alessandro Fabian (Tal.) +15

tretie preteky (bicykel, plávanie, beh): 1. Murray 22:34 min., 2. VARGA +13 s, 3. Bailie +14, 4. Poljanskij +17, 5. Diaz +24, 6. Fabian +30 

HAMILTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Richard Varga

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.