Šport

Potvrdené! Hoeness pôjde do chládku

Uli Hoeness.jpg

Vo väzení si odsední 40 mesiacov.

Nemecká prokuratúra sa nedovolá voči trestu pre Uliho Hoenessa (62) a bývalý vynikajúci futbalista a prezident Bayernu Mníchov pôjde za daňový podvod na tri a pol roka do väzenia. Informovala agentúra AP.


Hoeness v piatok rezignoval na svoj post prezidenta v klube úradujúceho nemeckého i európskeho šampióna. Zároveň oznámil, že sa neodvolá voči verdiktu mníchovského súdu, ktorý mu za daňové úniky vymeral 3,5-ročné väzenie.

Prokuratúra požadovala pôvodne až päť a pol ročný trest, ale nakoniec akceptovala rozhodnutie súdu. Maximálna výška trestu v Nemecku za daňové podvody je desať rokov.

Hoenessove prešľapy

Vo štvrtok ho odsúdili na tri a pol roka za mrežami, bývalý úspešný nemecký reprezentant dostal trest za daňové úniky vo výške 28,2 milióna eur. Majster sveta z roku 1974 a Európy z 1972 čelil obvineniu, že si nesplnil daňové povinnosti spojené s hotovosťou uloženou na jeho účte vo švajčiarskej banke.

V januári 2013 z vlastnej vôle informoval úrady o svojom účte i o nenahlásených príjmoch na ňom z obchodovania na burze v rokoch 2003 až 2009. Sudca Rupert Heindl rozhodol, že Hoenessove dobrovoľné priznanie k podvodu nebolo úplné, a preto nespĺňa podmienku pre udelenie amnestie podľa nemeckých daňových zákonov, ktorých cieľom je, aby sa vinníci sami priznali k protizákonným aktivitám. 

V Nemecku sa za posledné štyri roky dobrovoľne prihlásilo viac než 55.000 osôb, ktoré sa vyhýbali daňovým povinnostiam, a spätne zaplatili približne 3,5 miliardy eur.

MNÍCHOV/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.