Šport

Zápas plný emócií. Na ľad nastúpil chlapec, ktorého čaká transplantácia srdca

sonjose.jpg

Zámorský klub San Jose Sharks s ním podpísal jednodňový kontrakt.

Vedenie San Jose Sharks spravilo rozhodnutie, ktorým dojalo tisícky fanúšikov. Podpísalo jednodenný kontrakt s fanúšikom s vážnou chorobou. Mladý Američan sa tak zúčastnil ranného tréningu, rozdával rozhovory novinárom, spolu s novými spoluhráčmi vykorčuľoval na ľad cez slávnu žraločiu hlavu(ako prvý nehokejista vôbec) a spieval s nimi hymnu Spojených štátov. Keď hlas v aréne predstavil novú posilu tímu fanúšikom, mladý muž v sebe neudržal silné emócie.


Sam Tageson je 17-ročný chlapec z Kalifornie, ktorému po narodení diagnostikovali vážnu poruchu - hypoplastické srdce na ľavej strane. Narodil sa iba s jednou komorou a jednou predsieňou, namiesto dvoch. Aby žil dlhšie, niekedy v budúcnosti bude musieť podstúpiť transplantáciu srdca. Od šiestich rokov sa venuje hokeju, aj napriek tomu, že mu to lekári neodporúčajú.

„Malo ho to oslabovať. Lekári tvrdili, že moje dieťa nebude nikdy jazdiť na bicykli ani nič podobné. No on jazdí na skateboarde a hráva hokej. Stáli mi hovoria, aby som mu radšej dala do rúk golfovú palicu namiesto hokejky. Skúšala som to, no nedá sa to," povedala Samova matka Lisa pre Mercury News.

Časom aj lekári zmenili svoj postoj.

„Už mu prestali hovoriť NIE. Tvrdia, že on sám spozná, keď príde čas prestať s tým," dodala.,

Zmluvu so San Jose Sharks Samovi vybavila nezisková organizácia Make-A-Wish Foundation (predklad Nadácia "Želaj si niečo"), ktorá sa v Spojených štátoch venuje deťom s vážnymi chorobami.

Pozrite si krátku predzápasovú reportáž spolu s rozhovorom so Samom (v anglickom jazyku):


SAN JOSE/TVNOVINY.sk,ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.