Ovečkin v tom má jasno, na OH pôjde. Toto povedal k celej záležitosti

Alexander Ovečkin sa raduje z gólu.
Zdroj: TASR/AP

NHL zakázala účasť svojich hráčov v Pjončangu.

Ikona zámorskej hokejovej NHL Alexander Ovečkin sa vyjadril k zákazu vedenia súťaže štartovať hráčom z profiligy na budúcoročných olympijských v Pjončangu.

"Samozrejme, že svoje rozhodnutie som nezmenil a ani ho neplánujem zmeniť. Je to moja krajina. Myslím, že tu chce hrať každý. Je to najväčšia šanca hrať na olympijských hrách. Neviem, kto toto vymyslel, ale nikto mi nebude hovoriť, že nepôjdeš. Nezaujíma ma to, jednoducho pôjdem," vyhlásila stálica Washingtonu.

Situáciu zhodnotil aj jeho krajan Jevgenij Kuznecov: "Rusko nás bude potrebovať. Rusi majú olympijské hry v srdci. Uvidíme, možno nám to napokon dovolia."

"Narobí to oveľa väčšie škody v našom športe, než si ľudia myslia. Nech už vydal toto rozhodnutie ktokoľvek, neuvedomuje si, čo vykonal," reagoval obranca Ottawy Erik Karlsson.

"Sme sklamaní, že NHL nebude participovať na budúcoročnom olympijskom turnaji. Premárnili sme možnosť urobiť hokeju reklamu na najvyššej úrovni. Predovšetkým je to však obrovské rozčarovanie pre hráčov, ktorí sa nebudú môcť zúčastniť na tomto výnimočnom športovom podujatí," napísal na Twitteri jeho krajan a brankár NY Rangers Henrik Lundqvist.

MOSKVA/rd, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti