Trestné stíhanie voči Vladimírovi Weissovi ml. prokurátor zastavil. Skutok sa nestal!

Na snímke Vladimír Weiss ml. počas tréningu pred zápasom B-skupiny na Majstrovstvách Európy vo futbale medzi Walesom a Slovensko
Zdroj: TASR/AP

Polícia ho zastavila v džípe plnom ľudí, futbalista sa odmietol podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi.

Skutok sa nestal. Prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I. zastavil trestné stíhanie proti Vladimírovi Weissovi mladšiemu.

"Dnešného dňa 05.04.2017 prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I uznesením podľa § 215 ods. 1 písm. a) Trestného poriadku zastavil trestné stíhanie proti obvinenému Vladimírovi W. ml. vedené pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky podľa § 289 ods. 2 Trestného zákona, pretože je nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa viedlo trestné stíhanie. Citované uznesenie nie je právoplatné," informoval TV Markíza hovorca Michal Šúrek.

„Oficiálne nemáme žiadne rozhodnutie vo veci nášho klienta. Z médií sa dozvedám, že bolo rozhodnuté, že sa skutok nestal, čo v podstate hovoríme od začiatku kauzy. Samozrejme, že človek môže vysloviť spokojnosť, že na Slovensku fungujú mechanizmy právneho štátu a keď nie je dokázané, že sa nejaký skutok stal, tak v podstate keď sa tak metaforicky povie tak sa naplnila spravodlivosť. Meno môjho klienta je očistené," povedal pre TASR obhajca Vladimíra Weissa mladšieho Juraj Kuráň.

Zdroj: TV Markíza

Polícia zastavila Vladimíra Weissa v nedeľu 2. októbra 2016 skoro ráno na Rázusovom nábreží. Mal šoférovať luxusné auto, v ktorom sa údajne nachádzalo až desať mladých ľudí. Slovenský reprezentant sa odmietol podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi, čo znamená, že sa na neho pozerá, akoby mal v krvi jedno promile alkoholu.

Následne polícia reprezentanta v pondelok 3. októbra obvinila a až po viac ako 30 hodinách ho prepustila z cely predbežného zadržania na slobodu. Podľa vtedajšieho vyjadrenia obhajcu Kuráňa bolo obvinenie založené len na výpovedi jedného svedka, a to príslušníka polície.

Z ďalších výpovedí troch svedkov vyplynulo, že Vladimír Weiss ml. motorové vozidlo nešoféroval. To vyšetrovateľ údajne odignoroval.


BRATISLAVA/ TVNOVINY.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.