VIDEO: Európskym kráľom asistencií je hráč, ktorý stál iba 3 milióny eur

Emil Forsberg (vľavo) v akcii počas zápasu Bundesligy RB Lipsko - Darmstadt.
Zdroj: Profimedia.sk

O tomto hráčovi zrejme ešte budeme v budúcnosti veľa počuť.

Ako to už tak býva, najviac pozornosti futbalovej verejnosti pútajú najmä kanonieri, ktorí strieľajú veľa krásnych gólov. V ich tieni tak často ostávajú hráči, ktorí tieto gólové príležitosti pre spoluhráčov pripravujú.

Veľa pekných gólov padá po ešte krajších asistenciách. Meno hráča, ktorý v tejto sezóne pripravil najviac finálnych prihrávok, po ktorých padol gól, by ste zrejme neuhádli. Väčšina ľudí, by zrejme tipovala niektorú zo superhviezd súčasného futbalu, akými sú Kevin de Bruyne (Manchester City) či brazílsky zlatý chlapec Neymar (FC Barcelona).

Švédskeho záložníka ešte donedávna druholigového Lipska by pravdepodobne tipoval málokto, pritom jeho priezvisko je vo svete športu pojmom - najmä v hokejových kruhoch. Emil Forsberg prestúpil do Lipska z Malmo FF v roku 2015 za - na dnešné pomery - smiešne 3 milióny eur.

Zdroj: YouTube/Talex sports

Klub, ktorý vlastní gigantická firma Red Bull, vletel do Bundesligy ako uragán a dlho sa držal na čele tabuľky. Veľký podiel na tom má práve švédsky stredopoliar, ktorý mal prsty takmer v každom druhom góle svojho klubu a patrí medzi najlepšie hodnotených hráčov Bundesligy.

Forsberg zaznamenal v tejto sezóne už 13 asistencií a v tejto štatistike je najlepší v Európe. Okrem toho pridal aj 8 gólov.

Emil Forsberg leder inte bara assistligan i Tyskland pic.twitter.com/4wIqNa9bww

- Eurosport Sverige (EurosportSE) April 6, 2017

Zdroj: Twitter/Eurosport Sverige

LIPSKO/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti