Zlatá tretra sa môže tešiť na účasť obrovskej hviezdy. V Ostrave sa predstaví svetový rekordér

Zlatá tretra sa môže tešiť na účasť obrovskej hviezdy. V Ostrave sa predstaví svetový rekordér
Švédsky skokan o žrdi Armand Duplantis (uprostred) sa stal majstrom sveta v novom svetovom rekorde 621 cm na atletických MS v americkom Eugene 24. júla 2022. Zdroj: TASR/AP/Gregory Bull

Na atletickom mítingu Zlatá tretra v Ostrave sa predstaví aj úradujúci olympijský víťaz v skoku o žrdi Švéd Armand Duplantis. Svetový rekordér prisľúbil účasť na 62. ročníku tradičného podujatia, ktoré bude 27. júna na štadióne vo Vítkoviciach.

Dvadsaťtriročný Duplantis dosiahol zatiaľ svoj najlepší výkon v kariére na minuloročných MS v Eugene, keď vylepšil hodnotu svetového rekordu na 621 cm.

„Ostrava, teším sa, že sa po dvoch rokoch vrátim. Teším sa na skvelú atmosféru na štadióne, ktorá ma vždy motivuje. Rok 2023 je pre mňa veľmi dôležitý kvôli MS. Rovnako podstatné je však pre mňa udržiavať sa na vysokej úrovni a užívať si každý štart. Verím, že budem mať od vás tú správnu podporu a všetci sa budeme dobre baviť," povedal Duplantis pre Českú televíziu.

Prečítajte si tiež:

Organizátori veria, že prepíše históriu

Organizátori Zlatej tretry dúfajú, že by sa mohol na druhý pokus postarať o prvý šesťmetrový skok v histórii podujatia. Pred dvoma rokmi v chladnom počasí zvíťazil dvojnásobný najlepší svetový atlét výkonom 590 cm. Odolal tak rekord mítingu v podaní Američana Sama Kendricksa (593).

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Atletika

Dôležité udalosti