V Manchesteri City sú z obvinení prekvapení. Rivali z Premier League chcú ich vylúčenie

V Manchesteri City sú z obvinení prekvapení. Rivali z Premier League chcú ich vylúčenie
Erling Haaland po nedeľnej prehre s Tottenhamom Zdroj: TASR/AP, Kin Cheung

Manchester City čelí v týchto dňoch nepríjemnej situácii. Úradujúci majster anglickej Premier League bol obvinený, že v rokoch 2009 až 2018 neposkytol kompletné údaje z účtovníctva vedeniu anglickej najvyššej súťaže a nesplnil tak podmienky finančnej fair play. Podľa anglických médií sa teraz dokonca začínajú ozývať hlasy, ktoré chcú vylúčenie klubu z ligy.

Aktuálne druhý tím Premier League pritom v pondelok vydal vyhlásenie, v ktorom tvrdí, že obvinenia ich prekvapili a klub víta ďalšie prešetrenie situácie nezávislou komisiou, ktoré bude nasledovať. Táto komisia má rozhodnúť o vine či nevine a prípadných ďalších disciplinárnych krokoch proti City.

Podľa špecializovaného portálu Goal, odvolávajúceho sa na denník The Sun, riaditeľ jedného z hlavných rivalov Manchestru City chce v prípade dokázania viny najvyšší možný trest, ktorým je vylúčenie klubu zo súťaže.

„Ak sa ukáže že sú tieto obvinenia pravdivé, musia byť vylúčení. Ide o desať rokov podvodov. Premier League musí urobiť správnu vec.“

Vylúčenie z ligy je najvyšším možným trestom, ktorý je momentálne v hre. Celá sága by sa však mohla skončiť aj jednoducho pokutou ale odčítaním bodov. Podobné prípady sa už v minuosti natiahli aj na niekoľko rokov.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti