Experti hodnotia Škriniarov prestup: Prvý tréning bude šok, Inter spravil veľkú chybu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Už budúce leto príde k najväčšiemu prestupu slovenského futbalu za mnoho rokov. Milan Škriniar vymení milánsky Inter za jeden z najlepších tímov sveta, Paríž Saint-Germain. V novom pôsobisku sa stretne aj s najlepšími hráčmi súčasnosti Lionelom Messim, Kylianom Mbappém a Neymarom. Je tak jasné, že prvý tréning vo francúzskej metropole bude zážitkom aj pre hráča Milanovej úrovne.

Túto tému dosýta rozobrali experti v štúdiu Nova Sport, David Holoubek, Kamil Čontofalský a Martin Jiránek. Škriniarov prestup považujú za skvelý ťah pre Milana, ktorý sa posunie ešte o niekoľko úrovní vyššie a každú sezónu bude mať možnosť bojovať o najväčšie trofeje vo futbale.

Chválu zožal aj ťah PSG, ktorý potrebuje podľa Davida Holoubeka presne obrancu Milanovej typológie. „Milan pasuje skvele do defenzívy PSG, ktorá možno nie až taká prepracovaná, ako skôr situačná. Je to typ hráča ktorý pozbiera lopty a bude tým pravým obrancom, ktorý im tam momentálne chýba.“

Trojica odborníkov sa vyjadrila aj k postupu milánskeho Interu, ktorý podľa nich nebol správny. „Milan dlho avizoval, že by chcel po vzore Hamšíka odohrať celú kariéru iba v jednom talianskom tíme. Bola to strašná chyba od Interu, že mu včas nepredĺžili zmluvu. Teraz na to doplatia,“ myslí si Kamil Čontofalský. Viac si môžete vypočuť vo videách nižšie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti