Valcuje naďalej. Famózna Nela Lopušanová pri debute v seniorskej reprezentácii nastrieľala hetrik

Valcuje naďalej. Famózna Nela Lopušanová pri debute v seniorskej reprezentácii nastrieľala hetrik
Slovenská hokejová reprezentantka do 18 rokov Nela Lopušanová. Zdroj: IIHF

Slovenská ženská hokejová reprezentácia aktuálne hrá na prípravnom turnaji v Maďarsku. V úvodnom zápase naše reprezentantky nastúpili proti domácim hráčkam.

Ústrednou postavou nášho tímu bola len 14-ročná Nela Lopušanová, ktorá zažila debut v seniorskej reprezentácii. Talentovaná hokejistka, ktorá na klubovej úrovni pôsobí v extralige žien v tíme Žiliny, zaznamenala pri svojej premiére hetrik. Slovensko však podľahlo Maďarsku v gólovo bohatom stretnutí 6:7.

Prečítajte si tiež:

Pokračuje v super výkonoch

Lopušanová nastúpila na krídle prvého útoku a aj na seniorskej úrovni ukázala svoje výnimočné schopnosti. Prvýkrát dala o sebe výrazne vedieť na majstrovstvách sveta žien do 18 rokov, kde prevýšila všetkých a stala sa najlepšou hráčkou turnaja.

Jej výkony neostali bez povšimnutia, veď o mladej Slovenke sa toho popísalo veľa aj v zámorí. Práve výkony na majstrovstvách sveta presvedčili trénera slovenskej ženskej reprezentácie Arta Seippiho, že Nela si zaslúži šancu už aj v seniorskej kategórii. To, že to bol správny ťah ukázal hneď prvý zápas.

Podujatie v Maďarsku slúži ako príprava pred MS v Šen-Čene, ktoré sa uskutočnia v apríli. Na turnaji A - skupiny I. divízie Slovenky zabojujú o návrat medzi svetovú elitu.

U našich južných susedov sa Slovensko predstaví postupne proti Nórsku, Francúzsku a posledný zápas odohrajú v piatok proti Japonsku.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.