Dodrží svoje slovo? Guardiola sa v minulosti vyhrážal Manchestru City odchodom, teraz je opäť v hre

Dodrží svoje slovo? Guardiola sa v minulosti vyhrážal Manchestru City odchodom, teraz je opäť v hre

Vedenie Premier League obvinilo Manchester City z porušenia pravidiel finančnej fair play vo viac ako sto prípadoch. V dotknutom období (2009-2018) získal klub z modrej časti Manchestra tri anglické tituly.

Hovorí sa, že ide o najväčší finančný škandál v histórii súťaže. Žiadny klub totiž nečelil toľkým obvineniam ako teraz tím vedený Pepom Guardiolom.

Prečítajte si tiež:

Bránil klub

Španielsky lodivod sa v minulosti postavil na stranu klubu. „Prečo som bránil tento klub a jeho ľudí? Pretože s nimi pracujem. Keď sú z niečoho obvinení, požiadam ich, aby mi o tom povedali. Vysvetlia mi to a ja im dôverujem,“ povedal pred rokom pre Mirror.

Guardiola vtedy pohrozil vedeniu, že ak sa ukáže, že mu nehovoria pravdu, okamžite skončí. „Ak mi klamete, hneď na druhý deň tu už nebudem. Skončím a nebudeme viac priatelia,“ dodal.

Možné dôsledky

Ak sa preukáže, že obvinenia sú opodstatnené, môže to znamenať takmer čokoľvek. Najmiernejším trestom by mohlo byť upozornenie a finančná pokuta. Komisia však bude mať aj omnoho tvrdšie možnosti. Sú nimi odobranie získaných titulov či dokonca vylúčenie z Premier League.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti