Hokejové MS 2017 už majú hymnu. Je horšia ako tá naša z roku 2011?

Cascada - Playground
Cascada - Playground Zdroj: YouTube/ International Ice Hockey Federation

Prenesie vás späť v čase na nemeckú diskotéku.

Seniorské hokejové majstrovstvá v hokeji sa pomaly, ale isto blížia. Hostiť ich tento rok budú dve krajiny - Nemecko a Francúzsko. Konkrétne Kolín a Paríž. Prvé zápasy sú na programe 5. mája.

Presne dva týždne pred začiatkom zverejnila Medzinárodná hokejová federácia IIHF oficiálnu hymnu šampionátu. Za piesňou Playground stojí nemecké zoskupenie Cascada, od ktorého môžete poznať piesne ako Evacuate The Dancefloor či Everytime We Touch. V roku 2017 tak môžeme opäť prežiť atmosféru nemeckých diskoték z konca 90. rokov. Problém je, že do varu zrejme tento singel nedostane žiadneho fanúšika. Veď posúďte sami.


Ako to už býva zvykom, vytvoriť dobrú športovú hymnu k nejakému podujatiu je veľmi náročné. Niekedy sa to síce podarí a stane sa z nej skutočný hit, väčšinou je však iba ľuďom na posmech a mesiac po majstrovstvách si na ňu už nikto ani nespomenie.

Pamätáte si ešte, čo bolo hymnou hokejových majstrovstiev sveta v roku 2011, ktoré sa konali na Slovensku? Dobre, že ste zabudli. Kristína vtedy naspievala „hit“ Life Is A Game.

BRATISLAVA/ tvnoviny.sk, ml

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2017

Dôležité udalosti