Slováci spoznali súpera v Davis Cupe. Čaká ich aj finalista Australian Open

Slováci spoznali súpera v Davis Cupe. Čaká ich aj finalista Australian Open
Na snímke kapitán slovenského daviscupového tímu Tibor Tóth. Zdroj: TASR - Jakub Kotian

 Slovenskí tenisti sa v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára predstavia v Grécku, ktorého lídrom je finalista Australian Open Stefanos Tsitsipas. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v londýnskej centrále ITF. Hrať sa bude 15.-16. alebo 16.-17. septembra. Víťaz zápasu zabojuje v roku 2024 v kvalifikácii o postup na finálový turnaj.

Slovensko bolo pri žrebe nasadené a okrem Grécka ešte mohlo naraziť na Bosnu a Hercegovinu, Bulharsko, Taiwan, Dánsko, Izrael, Litvu, Peru, Portugalsko, Turecko, Ukrajinu alebo Uzbekistan Slováci počas uplynulého víkendu po štvrtý raz za sebou neuspeli v kvalifikácii o finálový turnaj, keď na harde v Groningene prehrali s domácim Holandskom 0:4.

Prečítajte si tiež:

Tótha žreb nepotešil

Slovenského kapitána Tibora Tótha výsledok žrebu príliš nepotešil. „Gréci vonku sú silní súperi. Majú vo svojom strede skvelého singlistu Tsitsipasa, ktorý hráva aj štvorhry. Budeme sa musieť na tento zápas veľmi dobre pripraviť. Škoda, že nenastúpime doma, ale veľa rokov sme hrali pred našimi fanúšikmi, takže sa to dalo čakať.“

„Dúfam, že všetci naši hráči budú zdraví a že nastúpime v najsilnejšom zložení. V uplynulých zápasoch sa nám nevyhli choroby a zranenia, verím, že v Grécku budú všetci k dispozícii v plnej sile. Pokúsime sa zvíťaziť," povedal Tóth pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.
 Gréci zdolali v baráži v Aténach Ekvádor 3:1. Tsitsipas vyhral obe dvojhry. Tretí bod pridal v singli Aristotelis Thanos. „V Aténach padol rekord v návštevnosti, zápasy sledovalo až 12.400 divákov. Aj to svedčí o tom, že počas septembrového stretnutia môžeme očakávať búrlivú atmosféru," dodal šéf slovenskej lavičky.

Lídrom Grécka svetová trojka

„Je to veľmi ťažký žreb. Našich hráčov čaká konfrontácia so Stefanosom Tsitsipasom, ktorý je momentálne svetovou trojkou. Veľmi dôležitú úlohu zohrá štvorhra, bod z debla môže byť kľúčový. Bude to atraktívny zápas. Predpokladám, že Gréci si zvolia hard, hoci Tsitsipas vie hrať dobre na všetkých povrchoch," uviedol generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Tenis

Dôležité udalosti