MS 2017 klopú na dvere, tieto hviezdy z NHL uvidíme v akcii

Sebastian Aho (vpravo) oslavuje so spoluhráčom Jessem Puljujärvim gól na MSJ 2016.
Zdroj: TASR/AP

Hoci do začiatku turnaja zostávajú ešte takmer dva týždne, už teraz poznáme viacero zvučných mien.

Po majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov na prelome rokov a nedávno skončenom šampionáte 18-ročných, ktorý sa konal na Slovensku, sa hokejoví priaznivci môžu pomaly pripravovať na tohtoročný vrchol najrýchlejšej kolektívnej hry na svete - majstrovstvá sveta dospelých.

Tie sa budú konať v dvoch krajinách, vo Francúzsku a v Nemecku. Hoci do začiatku turnaja zostávajú ešte takmer dva týždne, už teraz poznáme viacero zvučných mien, ktoré budú brázdiť ľad v Paríži, respektíve v Kolíne.

O viacero opôr z profiligy sa môžu oprieť oba zámorské tímy, v kanadskej bránke by sme mali vidieť Calvina Pickarda z Colorada, v kádri "javorových listov" sú aj jeho kluboví spoluhráči Matt Duchene či Nathan MacKinnon.

Zdroj: TASR/AP

Okrem nich figurujú v kádri kouča Jona Coopera aj kapitán Philadelphie Claude Giroux, jeho spoluhráč, 31-gólový Wayne Simmonds, Ryan O´Reilly z Buffala a predovšetkým ďalší dvaja ostrostrelci, Mark Scheifele (32 gólov) z Winnipegu a 37-gólový Jeff Skinner z Caroliny.

Nečakané vypadnutie Chicaga v play-off akiste potešilo predstaviteľov amerického výberu, v ktorom sa podľa najnovších informácií predstaví superhviezda "jastrabov" Patrick Kane. Ofenzívu USA by mali ťahať k úspechu aj Johnny Gaudreau z Calgary, Dylan Larkin z Detroitu či zázrak Buffala Jack Eichel. V obrane vyčnieva jedno meno, Jacob Trouba z Winnipegu.

Schopnosti Patricka Kana

Zdroj: TASR/AP

Ruská "zborná" bude aj tento rok predstavovať ofenzívnu hrozbu, veď Artemij Panarin zaťažil konto súperov v tejto sezóne 32-krát a Nikita Kučerov z Tampy sa zastavil až na čísle 40.

Na parádne predstavenie sa môžeme tešiť v podaní Fínov, veď v kádri "Suomi" sú okrem Valtteriho Filppulu tri hviezdičky nastupujúcej veľmi silnej generácie, 18-ročný Jesse Puljujärvi z Edmontonu, o rok starší Sebastian Aho z Caroliny, a 20-ročný Mikko Rantanen z Colorada.

Umenie Sebastiana Aha


Zdroj: Youtube/TNfelldin

Aj Švajčiari sa môžu pochváliť dvojicou veľmi šikovných útočníkov, Nino Niederreiter je oporou Minnesoty a Denis Malgin nádejou Floridy, veď má stále len 20 rokov a na nadchádzajúcom šampionáte by mohol ukázať svoje nadanie. 

Nino Niederreiter a jeho kvality


Zdroj: YouTube/Brothaz Sports

Nemôžeme zabudnúť ani na švédske "tri korunky", tie sa takisto môžu pochváliť zvučnými menami, v útoku to je kapitán Colorada Gabriel Landeskog, Viktor Rask z Caroliny a len 20-ročný Joel Eriksson Ek z Minnesoty.

V defenzíve topfavorita sú tri mená, ktoré naháňajú strach všetkým gólmanom, veď Oliver Ekman-Larsson z Arizony, Victor Hedman z Tampy a John Klingberg z Dallasu dali v tejto sezóne dovedna 41 gólov.

Hviezda Dallasu John Klingberg


Zdroj: YouTube/RFHockey Fan

Ďalšie prípadné mená z NHL sa najskôr dozvieme až po ďalšej časti vyraďovacej fázy. Dá sa ale očakávať, že v prípade, ak Washington vypadne, by sme na šampionáte mohli vidieť aj Alexandra Ovečkina. Ten je okrem výnimočných kvalít dobre známy aj svojim veľmi pozitívnym postojom k reprezentácii, čím by sa mohli inšpirovať aj slovenskí hokejisti.

PARÍŽ/Robert Ďurkáč

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2017

Dôležité udalosti