Šport

Pistorius ide predať dom hrôzy

Oscar Pistorius.
Oscar Pistorius. Zdroj: SITA

Nemá na súdne poplatky.

Hendikepovaný juhoafrický atlét Oscar Pistorius (27) predá luxusný dom v Pretórii, v ktorom zastrelil svoju priateľku Reevu Steenkampovú. Paralympionik a olympionik s amputovanými dolnými končatinami totiž nemá z čoho platiť súdne poplatky. Súdny proces, v ktorom čelí žalobe z vraždy partnerky, sa natiahol na dlhšiu dobu, než boli pôvodne plánované tri týždne.

"Bolo nevyhnutné, aby pán Pistorius dom v Silver Woods Country Estate v Pretórii predal a mohol tak uhradiť zvýšené poplatky za súdny proces. Od začiatku si sám platil obhajcu, no kvôli neplánovanému predĺženiu súdneho konania sa musel zbaviť svojho najhodnotnejšieho majetku," uviedol vo vyhlásení Brian Webber, právny zástupca poverený predajom domu.

Pistorius je obvinený z úkladnej vraždy Steenkampovej zo 14. februára minulého roku, pričom mu hrozí v prípade uznania viny trest od 25 rokov až doživotie. Ako on sám tvrdí, zastrelenie 29-ročnej bývalej modelky cez zatvorené dvere bolo nešťastným omylom, pretože si myslel, že na toalete je schovaný nebezpečný nočný lupič. Od smrti priateľky sa v luxusnom dome neukázal. "Pán Pistorius ani neuvažoval, že by v ňom dokázal ešte niekedy žiť," dodal Webber.

JOHANESBURG/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti