Prečo na MS nepôjde ani jeden hráč z NHL? Handzuš povedal, čo si myslí o údajnom bojkote

Michal Handzuš
Zdroj: TASR

Medzi fanúšikmi a v médiách sa často spomína, že za neúčasťou hráčov na MS je tichý bojkot.

Michal Handzuš bol vlani jedným z hokejistov, ktorí sa pridali k bojkotu reprezentácie. Ich cieľom bola zmena vo vedení slovenského hokeja, čo sa aj podarilo. O tichom bojkote sa hovorí aj v súvislosti s účasťou našich hokejistov na blížiacom sa svetovom šampionáte. Handzuš sa snažil všetko uviesť na správnu mieru v rozhovore pre portál aktuálne.sk.

„Bohužiaľ, táto sezóna tak vyšla, že chalani mali objektívne príčiny, že nešli. Niektorí išli na operácie, viacerým sa zase končila zmluva a Zdeno Chára s Majom Hossom už majú 40, respektíve 38 rokov a majú toho odohraného veľa, takže aj to je pochopiteľné," uviedol Handzuš v odpovedi na otázku, ako vníma, že národný tím prvýkrát v histórii neposilní na MS žiaden hráč z NHL.

Niečo podobné zažili aj iné mužstvá

Handzuš pripomenul, že niečo podobné zažili v nedávnej minulosti aj ďalšie mužstvá: "Pamätám si, že Česi v roku 2010 mali podobné problémy, po nich aj Švédi, ktorým neprišlo množstvo hráčov z NHL. Niektorú sezónu sa to tak nabalí, že to takto vypáli."

Príčinu vidí najmä v tom, že v NHL už nemáme toľko hráčov ako kedysi.

„Žiaľ, keby sme mali v NHL viac hráčov ako trinásť, tak by sme sa o tom zrejme nerozprávali, pretože by síce desiati neprišli, ale mali by sme ešte takých sedem - osem a všetko by bolo v poriadku," myslí si držiteľ Stanley cupu.

Zdroj: TV NOVINY

Handzuš: Na bojkot nie je dôvod

Medzi fanúšikmi a v médiách sa často spomína, že za neúčasťou hráčov na MS je tichý bojkot. Podľa Handzuša na to ale nie je dôvod. „Keby sa im dalo, tak by prišli. Každý z hráčov zdôvodnil, prečo na šampionát nepôjde," vysvetlil hokejový veterán.

Handzuš na záver takto zhodnotil šance slovenského tímu uspieť na MS:

„Šanca je vždy! Z toho, že viacero chalanov odmietlo prísť, sa spravilo zbytočné haló. Niekde sa píše o dvadsiatich hráčoch, čo je nekorektné, pretože niektorí z nich boli zranení už počas sezóny a bolo jasné, že na MS nepôjdu. Tento tím má však skvelých brankárov, dobrú obranu a útočníkov, ktorí vedia streliť gól, čiže keď sa dajú dokopy, budú hrať kolektívne, zvolí sa ideálny systém a všetko sadne, ako má, šancu na dobrý výsledok budú mať," uviedol Handzuš pre aktuálne.sk

 

Zdroj: TV NOVINY

BRATISLAVA/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2017

Dôležité udalosti