Tipér investoval do najvyššej stávky na Slovákov stovky eur. Čo myslíte, vyjde mu tiket?

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Kuvičie hlasy pred šampionátom tvrdia, že Slovensko ani nepostúpi zo skupiny. Odrazilo sa to aj v preferenciách tipujúcich.

Hokejový šampionát je už predo dvermi a v pozore sú najmä ľudia, ktorí sa venujú stávkovaniu. Slovensko sa na MS v Kolíne nad Rýnom a v Paríži prvýkrát v histórii predstaví bez hráča z NHL. Aký to má vplyv na stávkovanie, aj o trendoch v tipovaní výsledkov na MS v hokeji, sme sa rozprávali s Richardom Slušným, riaditeľom bookmakingu Niké.

„Zatiaľ sú stávky približne na rovnakej úrovni ako po minulé roky. Zdá sa že Slovensko nemá na MS veľmi silný tím, takže zatiaľ nepanuje pravé hokejové šialenstvo," povedal na úvod Slušný.

Nášmu tímu zatiaľ podľa jeho slov veľa Slovákov neverí: "Len 3% tipérov si myslia, že titul získa Slovensko. Najvyššia stávka bola za 100€, ale keďže kurz je až 80,0, stávkujúci môže vyhrať až 8000€,"prezradil riaditeľ bookmakingu.

Zdroj: nike.sk

Čo nikoho neprekvapí je fakt, že jednoznačným favoritom je opäť Kanada. Podľa Slušného zatiaľ až 70% stávok bolo na jej celkový úspech.

Kuvičie hlasy pred šampionátom tvrdia, že Slovensko ani nepostúpi zo skupiny. Odrazilo sa to aj v preferenciách tipujúcich.

„Zatiaľ najvyššia stávka bola 1500€ na to, že Slovensko nepostúpi zo skupiny, v kurze 1,4," povedal Slušný. Ešte horší scenár by predstavovalo vypadnutie do béčka, táto nočná mora slovenského hokeja sa nikdy nespomínala tak často, ako práve pred nadchádzajúcim šampionátom. Tejto možnosti však podľa Slušného verí iba 1% tipujúcich čo je zhruba toľko ako aj po minulé roky.

Čo sa však výrazne zmenilo, je počet tipujúcich, ktorí veria, že Slovensko postúpi zo skupiny. Tejto možnosti veria len 4% zo všetkých tipujúcich, až 96% z nich je presvedčených že zo skupiny nepostúpime. „Je to najväčšia nedôvera za posledné roky. Predtým býval tento pomer maximálne 50:50," konštatuje Slušný.

Zdroj: nike.sk

Optimizmus vládne najmä čo sa týka prvého zápasu. V prvom zápase proti Taliansku nám tipujúci dôverujú takmer absolútne, tipy sú v pomere 98% na našu výhru, 1% na remízu a 1% na našu prehru.

Tipujúci si môžu podať stávku aj na to, či tréner Zdeno Cíger bude odvolaný alebo rezignuje na funkciu počas MS. Niké na to vypísala kurz 15.00.

PR článok

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS 2017

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.