Cíger sa rozhodol pre dôležitú zmenu. Hudáček si proti Lotyšom nezachytá

Ján Laco
Zdroj: TASR

Realizačný tím týmto krokom potvrdil svoju ambíciu striedať brankárov a rozložiť tak ich turnajové zaťaženie.

V bránke slovenského tímu sa v druhom zápase na MS proti Lotyšsku predstaví Ján Laco. Realizačný tím týmto krokom potvrdil svoju ambíciu striedať brankárov a rozložiť tak ich turnajové zaťaženie.

Dopoludňajšie rozkorčuľovanie pred zápasom s Lotyšskom bolo pre slovenských hokejistov dobrovoľné. Zúčastnila sa ho väčšia časť mužstva a dvaja brankári - Ján Laco a Jaroslav Janus. Práve prvý menovaný dostane príležitosť v druhom zápase Slovenska na turnaji. "Už pred šampionátom sme mali snahu točiť brankárov a prispôsobovať to aj súperovi. Chceme rozložiť zaťaženie na viacerých. Janko má skúsenosti s týmto akoby ruským hokejom a aj to zavážilo. S Jankom sme si pozreli lotyšské presilovky. V nich je ich sila a na to sme sa zamerali v príprave," uviedol tréner brankárov Peter Kosa. Najskúsenejší z tria medzi tromi žrďami si tak pripíše štart už na štvrtom svetovom šampionáte.

O striedaní brankárov hovoril realizačný tím už pred šampionátom, takže výkon Júliusa Hudáčka proti Taliansku na to nemal žiadny vplyv. "Julo podal dobrý výkon. Prvý zápas na šampionáte je vždy ťažký. Mal asi 2-3 výborné zákroky, ktoré nás prakticky zachránili. Výborne riešil aj situáciu v predĺžení, keď išiel Talian sám na bránku. Následne sme to dokázali otočiť, takže o to bol ten zákrok dôležitejší," poznamenal Kosa.

KOLÍN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2017

Dôležité udalosti