Šport

Hokejisti KHL sa postarali o rekord. Hrali najdlhší zápas

IMG_9943.jpg

Druhý duel semifinále play-off Západnej konferencie medzi domácim Levom Praha a Donbasom Doneck trval 126 minút a 14 sekúnd.

Hráči tímov HC Lev Praha a Donbas Doneck sa v piatok postarali o rekord Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v dĺžke zápasu.

Druhý duel semifinále play-off Západnej konferencie trval 126 minút a 14 sekúnd, čiže 5685 divákov sledovalo akoby dve stretnutia a ďalších 6:14 min. V riadnom hracom čase sa súboj skončil nerozhodne 3:3 a muselo sa predlžovať. Obaja brankári, Petri Vehanen aj Michael Leighton, si v prvých troch nastavených dvadsaťminútovkach udržali čisté konto, v závere tretej padol rekord KHL.


Doterajšie maximum patrilo duelu Severstaľ Čerepovec - Lokomotiv Jaroslavľ, ktorý 26. februára 2013 trval spolu 118 minút aj 48 sekúnd. Záverečnú bodku piatkovému rekordnému stretnutiu dal 9 minút po polnoci miestneho času hosťujúci Beluchin.

Stav série medzi HC Lev Praha a Donbasom Doneck je po piatku 1:1, jej pokračovanie je v nedeľu 23. marca v bratislavskej Slovnaft Arene Zimného štadióna Ondreja Nepelu, kde sa uskutočnia aj štvrtý a piaty zápas 24. a 26. marca.

PRAHA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.