Kouč Cíger pred kľúčovým duelom s Dánskom takto prekopal zostavu

Zdeno Cíger, tréner hokejovej reprezentácie.
Zdeno Cíger, tréner hokejovej reprezentácie. Zdroj: TASR

S Dánskom sa Slováci stretli v príprave pred MS, v dvoch zápasoch zvíťazili a neinkasovali ani jediný gól.

V bránke slovenského tímu sa v treťom zápase na hokejových MS proti Dánsku predstaví Július Hudáček, v prvom útoku popri Vladimírovi Draveckom a Dávidovi Skokanovi nastúpi Tomáš Zigo. Do zostavy sa nezmestili Jakub Suja a Tomáš Matoušek.

Zigo nastúpil v zápase proti Taliansku vo štvrtej päťke, tentokrát sa predstaví v prvej. "Uvidíme, ako sa k tomu postaví, dostal šancu. Má dobrý pohyb, žije s mužstvom, povzbudzuje ho, takže si myslím, že by to mohlo fungovať," povedal o Zigovom posune tréner Zdeno Cíger. Na dopoludňajšom rozkorčuľovaní trénovali slovenskí hokejisti aj presilové hry, slovenský kormidelník verí, že v oslabení budeme hrať čo najmenej. "Videli sme, čo pre nás presilovky súpera znamenajú. Musíme hrať preto stále v plnom počte," povedal Cíger.

S Dánskom sa Slováci stretli v príprave pred MS, v dvoch zápasoch zvíťazili a neinkasovali ani jediný gól. "Je to kvalitný súper, majú hráčov zo špičkových súťaží, takže si musíme dať pozor. Ale sme pozitívne naladení. Bude to iné ako v príprave, na nás je väčší tlak, ale už som povedal, že budeme musieť hrať v prvom rade disciplinovane," dodal Cíger.


Zdroj: Facebook/ SZLH

predpokladaná zostava Slovenska:
Hudáček - Čajkovský, Sersen, Čerešňák, Jánošík, Gernát, Mikuš, Šedivý, Trška - Dravecký, Zigo, Skokan - Haščák, Bližňák, Miklík - L. Hudáček, Cingeľ, Kudrna - Skalický, Šťastný, Hrnka.

KOLÍN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2017

Dôležité udalosti