V miešanej štafete triumfovali nórski biatlonisti, Slovákov stiahli z trate

V miešanej štafete triumfovali nórski biatlonisti, Slovákov stiahli z trate
Biatlonisti Nórska v zložení Marte Olsbuová Röiselandová a Johannes Thingnes Bö triumfovali v pretekoch miešaných dvojíc na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe. Zdroj: TASR/AP - Matthias Schrader

Biatlonisti Nórska v zložení Marte Olsbuová Röiselandová a Johannes Thingnes Bö triumfovali v pretekoch miešaných dvojíc na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe.

Fenomenálny Nór sa stal prvým biatlonistom v histórii, ktorý získal na jednom šampionáte päť zlatých medailí. Predtým triumfoval v miešanej štafete, šprinte, stíhačke a vytrvalostných pretekoch na 20 km. Slovenská dvojica Mária Remeňová a Michal Šima preteky nedokončila.

Nóri triumfovali o 13,8 sekundy pred rakúskou dvojicou Lisa Theresa Hauserová a David Komatz, bronz získali Lisa Vittozziová a Tommaso Giacomel z Talianska, keď zaostali o 51 sekúnd.

Prečítajte si tiež:

Severanov na ceste k triumfu nezastavilo ani jedno trestné kolo, ktoré musel Bö absolvovať po predposlednej streľbe. Svojich päť titulov na jednom svetovom šampionáte môže ešte zveľadiť, pretože sa predstaví ešte v dvoch disciplínach a môže tak útočiť na sedem titulov.

Päť zlatých medailí na jednom svetovom šampionáte získala iba Nemka Laura Dahlmeierová v roku 2017 a práve Röiselandová v roku 2020, kedy okrem titulov získala medailu vo všetkých siedmich disciplínach.

Remeňová so Šimom dobre odštartovali, Slovenka na ležke minula jeden terč a Šima na rovnakej pozícii strieľal čisto. Stojka im však vôbec nevyšla a po trestnom kole a dobíjaní ich pred poslednou odovzdávkou predbehli o kolo a organizátori ich tak podľa pravidiel stiahli z trate.

MS v Oberhofe - preteky miešaných dvojíc:

1. Nórsko (Marte Olsbuová Röiselandová/Johannes Thingnes Bö) 35:37,1 min (1+6), 2. Rakúsko (Lisa Theresa Hauserová/David Komatz) +13,8 s (0+6), 3. Taliansko (Lisa Vittozziová/Tommaso Giacomel) +51 (2+9), 4. Švédsko (Hanna Öbergová/Sebastian Samuelsson) +1:16,4 min (1+12), 5. Francúzsko (Lou Jeanmonnotová/Fabien Claude) +1:21,9 (1+12), 6. Nemecko (Sophia Schneiderová/Philipp Nawrath) +1:30,7 (1+12), 7. Slovinsko (Živa Klemenčičová/Jakov Fak) +1,38,1 (0+8), 8. Moldavsko (Alina Stremousová/Maksim Makarov) +2:00,7 (0+7) 9. Estónsko (Tuuli Tomingasová/Rene Zahkna) +2:24,8 (1+9), 10. Fínsko (Suvi Minkkinenová/Olli Hiidensalo) (2+13) +2:27,2 ... SLOVENSKO (Mária REMEŇOVÁ/Michal ŠIMA) preteky nedokončilo

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Biatlon

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.