Kouč Vlhovej: Momentálne nemôže podávať maximum, dôvod neskrývame

Kouč Vlhovej: Momentálne nemôže podávať maximum, dôvod neskrývame
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová reaguje v cieli počas 2. kola obrovského slalomu. Zdroj: TASR - Martin Baumann

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nebola vo štvrtkovom obrovskom slalome na MS v stopercentnej forme. Vo francúzskom stredisku Courchevel/Meribel obsadila siedme miesto, keď si oproti prvému kolu polepšila o dve pozície. Problémy priznal jej tréner Mauro Pini i samotná lyžiarka.

V prvom kole išla Vlhová podľa vlastných slov príliš opatrne. Na najrýchlejšiu Mikaelu Shiffrinovú z USA stratila sekundu a obsadila deviate miesto. Nakoniec poskočila o dve priečky, ale chybám sa nevyhla.

„Rozprávala som sa s trénerom, chýba nám január. Tam som bojovala aj sama so sebou a so svojím zdravím. Chýba nám to, ale tak to bohužiaľ je. Nie vždy idú veci podľa našich predstáv,“ povedala 27-ročná lyžiarka po pretekoch, ktoré boli na tohtoročných MS jej prvé.

Prečítajte si tiež:

„Povedal by som, že v tomto momente nemôže podávať maximum. Petra nie je fit a tým pádom to nie je stopercentné. Nemusíme to skrývať, pokiaľ sme na MS, musí všetko navzájom fungovať,“ priznal Pini. Jeho zverenkyňa mala v oboch jazdách slabší druhý sektor, no v záverečnom kole stratila aj v dolnej časti trate.

„Nie je zdravá, ale urobila maximum. Videli ste to, prvých päťdesiat sekúnd to bolo v poriadku a potom jej došli sily. Pokiaľ nie je zdravá, nemôže pretekať s najlepšími troma,“ dodal tréner.

V slalome Vlhovej chýba do zbierky už iba zlato

Vlhová dosiahla v "obráku" druhý najlepší výsledok na svetovom šampionáte. Lepšia bola len pred štyrmi rokmi vo švédskom Are, kde ukoristila zlato. Kvalitnú formu pripomenul aj Pini.

„Chcel by som pripomenúť, že má výbornú sezónu. V osemnástich pretekoch bola raz mimo najlepšej sedmičky, dnes dosiahla druhý najhorší výsledok. A to bola siedma. Jej bilancia je osem pódií a sedem štvrtých miest,“ uviedol Vlhovej kouč.

V sobotu čaká Slovenku slalom. V tejto disciplíne má na konte jediné tohtoročné víťazstvo vo Svetovom pohári, dva malé glóbusy a na MS jej chýba do medailovej zbierky už len zlato.

Na predošlých majstrovstvách sveta v talianskej Cortine d'Ampezzo obsadila druhé miesto so sekundovou stratou na Rakúšanku Katharinu Liensbergerovú.

„Vždy máme najvyššie a najlepšie očakávania, trocha si oddýchnem, zajtra tréning a ideme na to,“ povedala Vlhová k svojmu ďalšiemu programu v Courchevel/Meribel. Prvé kolo slalomu je na programe v sobotu o 10.00 h, druhé o 13.30.

V priloženom videu si môžete pozrieť reportáž o prvom a zatiaľ jedinom tohtosezónnom triumfe Petry Vlhovej.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Alpské lyžovanie

Dôležité udalosti