Vlhová odchádza z MS bez medaily: Majstrovstvá hodnotím dobre, ale chceli sme viac

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová Zdroj: TASR/Martin Baumann

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila v slalome na MS vo francúzskom Courchevel/Méribel na piatom mieste. Za senzačnou víťazkou Laurence St. Germainovou z Kanady zaostala v sobotu o 85 stotín sekundy.

Američanka Mikaela Shiffrinová neudržala vedenie po 1. kole a obsadila napokon druhé miesto (+0,57), bronz vybojovala Nemka Lena Dürrová (+0,69).

Vlhová, ktorá v slalome obhajovala striebro z Cortiny 2021, tak odchádza z Francúzska bez medaily. Vo štvrtkovom obrovskom slalome skončila siedma. V zbierke má naďalej šesť cenných kovov z MS (1-4-1).

"Druhé kolo sa mi išlo trochu lepšie ako prvé. Dnes som odviedla maximum, ale nestačilo to. Taký je šport. Majstrovstvá hodnotím dobre, v obrovskom slalome siedme miesto, v slalome piate. Nie je to zlá pozícia, stále som vpredu, ale chceli sme viac. Bohužiaľ to nevyšlo. Budeme naďalej pracovať a snažiť sa byť naspäť na špici," uviedla Vlhová po pretekoch.

Prečítajte si tiež:

"Za Petru mi je ľúto, že nemohla byť v najlepšej forme. Všetci videli, že na tom nebola tak dobre ako zvyčajne. Pokiaľ nie je telo v najlepšej forme, sú problémy aj so psychikou," uviedol po pretekoch Pini, podľa ktorého stratila jeho zverenkyňa energiu v záverečnej časti: "Dala do toho všetko. Možno štyridsať sekúnd mala dobrú jazdu a potom stratila energiu. To nie je o technike, to je len o tom, že Petra stráca pred záverečnými bránkami energiu," opísal Talian druhú jazdu slovenskej lyžiarky.

Opäť pripomenul, že Vlhovej výkony sú kvalitné. V tejto sezóne bola v slalome a "obráku" len raz mimo najlepšej desiatky a v celkovom hodnotení jej patrí druhé miesto za Shiffrinovou. "Petra je tu, lebo rada preteká. Na majstrovstvách sveta skončila piata, nie päťdesiata, ani dvadsiata. Nebola favoritka, ale veľmi sa snažila. Má problém s energiou, ktorá by ju priviedla k medaile," povedal Pini.

Dvadsaťsedemročnú lyžiarku čaká budúci víkend svetový pohár v Švajčiarskej Crans-Montane. Len tretíkrát v tejto sezóne sa tak predstaví v rýchlostnej disciplíne, V decembri absolvovala v St. Moritzi zjazd i super-G a ani jedny preteky nedokončila. "Petra je stále druhá v celkovom poradí. Vyhrať preteky svetového pohára je skvelé a budeme sa veľmi snažiť. Máme ešte tri týždne, ideme do Crans Montany a trochu preladíme na rýchlosť. Potom nás čaká v Are finále svetového pohára," dodal Pini.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Alpské lyžovanie

Dôležité udalosti