Cíger priznal ťažké chvíle: "Neprajem nikomu stáť na striedačke"

Cíger priznal ťažké chvíle: "Neprajem nikomu stáť na striedačke"
Zdroj: TASR

Podľa neho na kvalitných súperov na MS jednoducho nemáme.

Hodnotenie Zdena Cígera po zápase s USA (1:6) bolo miestami až bezradné, slovenský tréner zopakoval rovnaké slová, ako po sobotňajšom dueli MS s Ruskom (0:6). Američania boli v súboji proti Slovákom jasne lepší. "Nestačili sme kvalitou, podobne ako proti Rusku. Chceli sme hrať dlho bez gólu, ale urobili sme chybu a potom aj ďalšie. Hráme veľmi komplikovane, chýba nám jednoduchosť. Ale na USA sme nemali," uviedol Cíger.

Po prvej tretine síce favorit vyhrával iba rozdielom jedného gólu, v druhej časti však jasne dominoval. "Chalanom sme zdôrazňovali, aby nevymýšľali, lebo máme ďaleko striedačku a hrozí nám prečíslenie, keď nestihnú prestriedať. Chyby sme robili aj z toho, že sme si boli vedomí, že potrebujeme bodovať. Nevieme dať gól, nevieme byť defenzívni, potom to silíme za každú cenu a prepadneme aj vo štvorici. Každý kvalitný tím nás za to potrestá," poznamenal Cíger.

Pred zápasom sa špekulovalo o tom, že do bránky by mohol ísť po druhý raz na šampionáte Ján Laco, ale napokon to nebolo možné. "On má problémy už tretí deň so zadným svalom. Takže nemohol ísť do bránky v žiadnom prípade. Jaro Janus toho veľa neodchytal ani na tréningu, kde nie je toľko priestoru. Možno ľudia nadávajú, ale nevidia dovnútra kabíny. Nie je ľahké pre brankára nabehnúť za takýchto okolností do zápasu," vysvetlil kormidelník Slovenska.

Po prehre s USA nebola stále zažehnaná hrozba zostupu. V prípade očakávanej prehry Dánov so Švédmi v riadnom čase sa zraky slovenských hokejistov upierali smerom k pondelkovému zápasu Dánska s Talianskom, v ktorom potrebovali, aby severania neprehrali v riadnom hracom čase. Aj keby však Dáni nebodovali, stále by mali Slováci osud vo vlastných rukách.

"Bohužiaľ, sme v ťažkej situácii. K tomu niet čo povedať. Vyzerá to tak, že sa z nás všetci stanú fanúšikovia Dánska. Proti Švédom musíme minimalizovať chyby, inak sa nedá proti takýmto súperom hrať," uviedol Cíger a doplnil: "Nikto takúto situáciu nechcel. Musíme sa na to reálne pozerať, na kvalitných súperov na MS jednoducho nemáme. Je to iný level. Snažím sa s tým vysporiadať. Neprajem nikomu stáť za takýchto okolností na striedačke."

KOLÍN/ TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2017

Dôležité udalosti