Habera sa zastal hokejistov: Kompetentní zlyhali už pred 15 rokmi!

Paľo Habera
Zdroj: Instagram/ pavolhabera

"Za 30 rokov sme si nedokázali postaviť ani diaľnice, hokej nie je na programe dňa," myslí si Habera.

Na situáciu v slovenskom hokeji sa už nemôže pozerať ani uznávaný spevák Paľo Habera. Sám uznal, že je len spevák a nie hokejový tréner, ale keďže v týchto dňoch žije na Slovensku päť miliónov odborníkov a kritikov, tak sa medzi nich zaradil aj on a zverejnil svoj názor nielen na hokej, ale na celkovú situáciu v športe.

"V prvom rade - NEODSUDZUJME NAŠICH HOKEJISTOV, ktorí nás dnes reprezentujú, za to, ako hrajú!!! Príčiny úpadku nášho hokeja nezapríčinili títo chalani, ale ľudia, ktorí mali napríklad pred 15. rokmi, keď sa vyhral titul, jedinečnú možnosť zlanáriť a na základe vtedajšej eufórie z toho neskutočného úspechu, vychovať ďalšiu perfektnú generáciu nových šikovných Šatanov, Bondrov, atď. A aj postaviť nové štadióny a investovať do výchovy nových trénerov a talentov. To sa nestalo a mňa to vlastne ani neprekvapuje," napísal spevák.

Zdôvodňuje to tým, že podľa neho žijeme v krajine, kde sme si neboli schopní za 30 rokov postaviť diaľnicu, pretože každá nová partia politikov, ktorá sa po voľbách dostane k moci, si najprv potrebuje nakradnúť. Takže ani úroveň športu a výchova mládeže nie je na programe dňa.

"Je mi našich ľúto, keď vidím okolo nich lietať a v plnej rýchlosti si nahrávať a tešiť sa z tejto krásnej hry iné mužstvá. Bohužiaľ, našich to nikto lepšie nenaučil. Možno tu je pár šikovných trénerov - nadšencov, ktorí sa zadarmo snažia nájsť a vychovať dobrých športovcov, ale na prepracovaný systém výchovy mládeže v krajinách, ako je Švédsko, Kanada, atď. ani zďaleka nemáme. V týchto krajinách už od malička učia deti všetkým hokejovým základom, ktoré sa úplne zautomatizujú, a keď z nich vyrastú ozajstní hokejisti, tak chlapci už neriešia základné nedostatky, ktoré dnes vidíme u našich hráčov. Tam už potom len riešia, akým systémom hrať proti rôznym súperom," píše Habera.

Podľa niektorých je príčinou našich výkonov na majstrovstvách to, že účasť odmietli hráči z NHL. Aj k tomu sa spevák vyjadril: "Preboha, veď my už v NHL pomaly ani nikoho nemáme a z tých desiatich je polovica zranená po sezóne, pár ich čaká na zmluvu a nechcú riskovať zranenie, pár je ich starších a dvaja asi odmietli. Toto je ako argument nášho neúspechu úplná kravina."

Spevák však aj tak našich chlapcom ďalej fanúšikuje, pretože vie, že idú na maximum svojich schopností. "No a snáď konečne niekto tam hore pochopí, že už je naozaj 10 minút po 12-tej!! DRŽÍM VÁM CHLAPCI PALCE!!" dodal spevák.

Ja viem som len spevak ,ale v týchto dňoch žije na Slovensku 5 milionov trénerov a kritikov našej hokejovej repre. Jasne že aj ja patrím medzi nich.Tu je moj nazor na celu situáciu okolo úrovne našho hokeja a tyka sa to nielen tohto športu. V prvom rade - NEODSUDZUJME NASICH HOKEJISTOV , ktori nas dnes reprezentuju, za to, ako hraju !!! Pričiny úpadku nášho hokeja nezapríčinili títo chalani, ale ľudia, ktorí mali napríklad pred 15 rokmi,keď sa vyhral titul, jedinecnu moznost zlanáriť a na zaklade vtedajšej euforie z toho neskutocneho uspechu, vychovat dalsiu perfektnu generaciu novych sikovnych Šatanov,Bondrov,atď. A aj postaviť nové štadiony a investovať do výchovy nových trénerov a talentov. To sa nestalo a mňa to vlastne ani neprekvapuje. V krajine,kde sme si napríklad za 30 rokov neboli schopní postaviť diaľnicu (lebo každá nová partia politikov, ktorí sa po každých voľbách dostane k moci si najprv potrebuje nakradnuť) , tak v tejto krajine -úroveň športu a vychova mladeze naozaj nie je na programe dňa. Je mi nasich luto, ked vidim okolo nich lietat a v plnej rychlosti si nahravať a tesiť sa z tejto krasnej hry iné mužstvá. Bohužiaľ našich to nikto lepśie nenaučil. Možno tu je pár šikovných trénerov-nadšencov, ktorí sa zadarmo snažia najst a vychovať dobrých športovcov, ale na prepracovaný systém výchovy mládeže v krajinach ako je Švedsko,Kanada,atď ani zďaleka nemáme. V tychto krajinach už od malička učia deti všetkým hokejovým základom, ktore sa uplne zautomatizuju a keď z nich vyrastú ozajstní hokejisti, tak chlapci už neriešia základné nedostatky, ktoré dnes vidíme u našich hráčov.Tam už potom len riešia akým systémom hrať proti roznym súperom. Čítal som,ze pricinou je to,ze hraci NHL odmietli reprezentovat.Preboha, ved mi uz v NHL pomaly ani nikoho nemame a z tych desiatich je polovica zranena po sezone,par ich caka na zmluvu a nechcu riskovat zranenie,par je ich starsich a dvaja asi odmietli. Toto je ako argument nasho neuspechu uplna kravina. Neviem ako to dnes a zajtra dopadne,ale nasim fandim,lebo viem ,ze idu na maximum svojich schopností.No a snad konecne niekto tam hore pochopi, že už je naozaj 10 minut po 12-tej!! DRZIM VAM CHLAPCI PALCE!!

A post shared by @pavolhabera on

BRATISLAVA/ nt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti