Slovenský futbalista priniesol na zápas tašku s pyrotechnikou a podal ju fanúšikom na štadióne

Matej Vargic.
Zdroj: SFZ

Disciplinárna komisia SFZ ho potrestala pozastavením výkonu športu na dva mesiace.

Mladý futbalista MŠK Rimavská Sobota Matej Vargic si poriadne zavaril, keď fanúšikom na štadión priniesol pyrotechniku. Disciplinárna komisia SFZ ho na svojom štvrtkovom zasadnutí potrestala pozastavením výkonu športu na dva mesiace, ale tento trest zrejme nie je konečný.

Incident sa stal 8. mája počas druholigového stretnutia medzi Popradom a Rimavskou Sobotou.Videozáznam zo štadióna odhalil, že Vargica do areálu priniesol igelitku s pyrotechnikou, ktorú následne dal fanúšikom na tribúne. Takéto konanie je proti predpisom SFZ a je protizákonné.

Zdroj: SFZ

"Bol to prvý prípad tohto druhu v rozhodovacej praxidisciplinárnej komisie SFZ.Tápri rozhodovaní zobrala do úvahy, že previnilec skutok oľutoval, ale disciplinárna komisia SFZ považuje v boji proti používaniu pyrotechniky na štadiónoch za neprípustné, aby sa na tomto jave spolupodieľal ktorýkoľvek člen SFZ a už vôbec nie hráč. Uložená disciplinárna sankcia vychádza z disciplinárneho poriadku SFZ, zároveň ju pokladáme za výchovný a preventívny nástroj na zabránenie vzniku obdobných previnení," uvádza sa v oficiálnom stanovisku DK SFZ.

BRATISLAVA/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti