VIDEO: MS 2017 sú minulosťou, pozrite si top 10 momentov celého šampionátu

Radosť Francúzov po víťazstve v dueli MS 2017 proti Fínom, vpravo gólman Florian Hardy.
Zdroj: TASR/AP

Nechýba ani brankársky zákrok turnaja.

Nedeľňajšie finále medzi Švédskom a Kanadou dalo bodku hokejovému šampionátu, ktorý sa uskutočnil vo Francúzsku a v Nemecku. Tak, ako každý turnaj, aj tento priniesol mnoho úsmevných, ale aj pôsobivých momentov, z ktorých sme vybrali týchto 10:

Nezahratie slovenskej hymny

Po našom prvom a zároveň jedinom triumfe na turnaji nad Talianskom si organizátori zarobili na obrovskú hanbu, keď hráči i fanúšikovia márne čakali na tóny našej štátnej hymny. Namiesto nej sa rozozvučala slovinská hymna, následne nastalo ticho, ktoré ohlušoval hlasitý piskot.


Zdroj: Streamable.com

Polovica hymny v podaní fanúšikov

Peripetie s hymnou zažili aj Švédi, ktorým po víťazstve nad Nemeckom ešte v základnej skupine zahrali len jej polovicu. Fanúšikov to však nevyviedlo z koncentrácie a spolu s hráčmi ju dospievali do konca.


Zdroj: YouTube/MattyDip

Odmietnutie ceny pre hráča zápasu

Historický triumf Francúzska nad Fínskom 5:1 sa zapísal do dejín nielen pre šokujúcu prehru veľkého favorita. Keď direktoriát turnaja určil za hrdinu výberu "galského kohúta" útočník Pierra-Édouarda Bellemareho, ten túto poctu odmietol a prenechal ocenenie gólmanovi Florianovi Hardymu.


Zdroj: YouTube/Jackson Didlake

Zákrok šampionátu

Ak ste s gestom Bellemareho nesúhlasili, možno práve tento zákrok vás presvedčí o opaku. Brankár Hardy totiž v spomenutom zápase s Fínmi vytiahol parádny zákrok, aký často vidíme v NHL.


Zdroj: Facebook/IIHF

Zárubova oslava

Parádny zápas medzi Čechmi a Fínmi počas základnej skupiny, v ktorom naši západní bratia zmazali trojgólové manko súpera, si odniesla zvuková technika. Známy český športový komentátor Robert Záruba totiž v návale emócií vypol zvukové zariadenie, a tak diváci zostali na istý čas "potichu".


Zdroj: YouTube/HockeyCZE

Radosť z gólu súpera

Zažiť atmosféru MS na vlastnej koži je pre každého fanúšika nezabudnuteľným zážitkom. To akiste platí aj o tejto slovenskej fanúšičke, ktorá si, zrejme nechtiac, neuvedomila, že sa teší nie z nášho, ale dánskeho gólu v slovenskej sieti. Z omylu ju vyviedla až jej kamarátka.


Zdroj: Streamable.com

Dva strelené góly počas hry

Keď sa český bek Roman Horák strelecky presadil v 9. minúte v presilovej hre v zápase skupiny proti Slovinsku, pokračovalo sa v hre ďalej. Keď však o 83 sekúnd neskôr skórovali Česi znova, hlavný arbiter následne musel ísť celú situáciu odkonzultovať s video rozhodcom. Napokon to skončilo tak, že platil prvý gól a čas sa vrátil o spomenutý počet sekúnd.


Zdroj: Streamable.com

Gól á la Japonsko

Pamätným momentom nielen tohto šampionátu bude vlastný gól talianskeho obrancu Alexandra Eggera, ktorým Dáni spečatili svoj triumf 2:0 a tým aj našu záchranu v elitnej kategórii.


Zdroj: Streamable.com

Koniec veľkej éry

Keď v poslednom zápase na týchto MS Francúzi viedli nad Slovincami 4:1, rozhodol sa kouč spoluusporiadateľskej krajiny Dave Henderson zobrať si oddychový čas. Dôvod bol jednoduchý, s reprezentačnou kariérou sa po dvoch desaťročiach lúčila dlhoročná opora národného tímu Cristobal Huet. Ten sa na záver stretnutia postavil do bránky.


Zdroj: YouTube/IIHF Worlds 2017

Nadšenie z postupu

Aj nemeckí športoví komentátori veľmi emotívne prežívali boje na MS, ich reakcie v rozhodujúcom zápase o štvrťfinále proti Lotyšsku sú veľavravné (ide o vyrovnávajúci gól a následne rozhodujúci samostatný nájazd).


Zdroj: Streamable.com

KOLÍN/Robert Ďurkáč

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2017

Dôležité udalosti