Saganova rozlúčka s belgickými kockami začína už zajtra. Pokúsi sa využiť absenciu hviezd

Saganova rozlúčka s belgickými kockami začína už zajtra. Pokúsi sa využiť absenciu hviezd
Peter Sagan Zdroj: Profimedia.sk

Jarné belgické kockové klasiky sa stali stredobodom kariéry Petra Sagana a spolu s letnou Tour de France boli tou časťou sezóny, na ktorú sa všetci Petrovi fanúšikovia tešili každý rok a okolo ktorých Peter poskladal celý svoj program.

Náš cyklistický klenot v januári oznámil, že tento rok bude posledným kedy sa bude naplno sústrediť na cestnú cyklistiku a tak sa počas nasledujúcich dvoch mesiacov kruh uzavrie a Sagan sa zrejme na vždy rozlúči s pretekmi, ktoré boli neoddeliteľnou súčasťou jeho kariéry.

Nebude to však len pokojná rozlúčka. Peter chce výsledky, siedmym miestom na septembrových majstrovstvách sveta ukázal, že ešte má v nohách ten starý dynamit a v januári v Argentíne dobrými výkonmi potvrdil vydarenú zimnú prípravu, keď siahal v šprintoch aj na víťazstvo, čo si môžete pozrieť v reportáži nižšie. Peter Sagan je tak na jarnú belgickú kockovú kampaň pripravený.

Odštartuje ju už v sobotu pretekmi Omloop Het Nieuwsblad, ktoré sú mimochodom jedinou veľkou klasikou na kockách, ktorú Peter nikdy nedokázal vyhrať. Dvakrát tu skončil tesne druhý, keď ho v oboch prípadoch v tesnom šprinte na páske zdolal jeho niekdajší veľký rival, Belgičan Greg Van Avermaet.

Prečítajte si tiež:

Na štartovej čiare budú chýbať najväčšie klasikárske hviezdy ako Wout Van Aert, Mathieu Van Der Poel či Tadej Pogačar, čo sa pokúsi využiť zástup klasikárov druhého sledu. Peter povedie do boja zostavu TotalEnergies, v ktorej sa bude o líderstvo deliť so skvelým francúzskym pretekárom Anthonym Turgisom. Cieľom bude aby aspoň jeden z tejto dvojice zachytil víťazný únik, prípadne Peter bude mať slušné šance aj v prípade hromadného dojazdu okresaného pelotónu.

Preteky Omloop Het Nieuwsblad merajú 208 kilometrov a pretekať sa bude po belgickom vidieku, na úsekoch s mačacími hlavami, poľných cestách a prudkých krátkych stúpaniach. Štart je naplánovaný o 11:15 SEČ.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti