Tuchel v Dortmunde predšasne končí, nesadol si s vedením klubu

Kouč PSG.
Zdroj: AP

Podľa denníka Bild dostane odstupné vo výške 2,9 milióna eur.

Nemecký futbalový klub Borussia Dortmund ukončil spoluprácu s trénerom Thomasom Tuchelom. Stalo sa tak iba tri dni po triumfe "žlto-čiernych" vo finále Nemeckého pohára. Tuchel túto informáciu potvrdil prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti Twitter.

"Som vďačný za dva krásne, zaujímavé a vzrušujúce roky," uviedol už bývalý tréner Borussie. Podľa denníka Bild dostane odstupné vo výške 2,9 milióna eur. Tuchel prevzal trénerské kormidlo v Dortmunde v júni 2015 od Jürgena Kloppa, jeho zmluva mala platiť do konca júna 2018.

Tuchel priviedol Dortmund k tretiemu miestu v bundeslige a kvalifikoval sa s ním do hlavnej fázy Ligy majstrov 2017/2018. S vedením klubu však vrátane výkonného riaditeľa Joachima Watzkeho údajne nenašiel spoločnú reč.

Zdroj: Twitter/Borussia Dortmund

"Ukončeniu spolupráce s Thomasom Tuchelom predchádzala utorňajšia diskusia medzi výkonným riaditeľom Joachimom Watzkem, športovým riaditeľom Michaelom Zorcom a poradcom trénera Olafom Meinkingom. Nebudeme komentovať dôvody nášho rozhodnutia, ktoré schválili poprední kluboví funkcionári a považujeme ho za konečné. Zdôrazňujeme, že žiadne nezhody alebo nesúlad nemali na tomto rozhodnutí žiadny vplyv. Išlo o výsledok dlhodobejšieho procesu," uviedol v stanovisku vestfálsky klub.

Tuchel na začiatku mesiaca priznal, že s Watzkem mali rozdielne názory na situáciu pred štvrťfinálovým duelom Ligy majstrov proti AS Monaco. Po bombovom útoku na autobus s hráčmi Borussie, pri ktorom sa zranil španielsky obranca Marc Bartra, vedenie dortmundského klubu súhlasilo s posunom zápasu o 24 hodín. "Stále budem tvrdiť, že to bolo nešťastné rozhodnutie. Museli sme hrať deň po útoku. Ako sa mali hráči sústrediť na futbal? Malo sa to riešiť ináč," vyjadril sa vtedy Tuchel.

BVB zatiaľ nemá za Tuchela nástupcu, médiá však najviac skloňujú meno 59-ročného Švajčiara Luciena Favreho. Ten v uplynulej sezóne doviedol OGC Nice k tretiemu miestu vo francúzskej Ligue 1 a miestenke v predkole Ligy majstrov. V minulosti pôsobil v nemeckej bundeslige v tímoch Borussie Mönchengladbach a Herthy Berlín.

DORTMUND/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti