Speváci ako súčasť sviatku bojových umení? Na RFA 9 vypukne boj o 30 000 eur

Speváci ako súčasť sviatku bojových umení? Na RFA 9 vypukne boj o 30 000 eur
RFA. Zdroj: TVNOVINY.sk

Organizácia Real Fight Aréna prišla s jedinečným projektom EUROGOLD pyramída, v ktorej sa osem bojovníkov pobije o kráľovskú výhru 30 000 eur.

Víťaz bude musieť zvládnuť tri zápasy v jeden večer, počas ktorého si siahne až na dno svojich fyzických i psychických síl.

Kto doplní slovenského “Šamana”?

Pyramída bude súčasťou turnaja RFA 9, ktorý prebehne 22. apríla v Prievidzi. Projekt je postavený na podobnej báze, na akej fungovala legendárna K1. Celkového víťaza čaká veľmi náročná a tŕnistá cesta. Okrem toho, že bude musieť navážiť 80 kilogramov v deň galavečera, ho behom pár hodín čakajú tri MMA zápasy.

Prvým oznámeným účastníkom je špecialista na submisie Michal “Šaman” Dobiáš. Ten na poslednom turnaji RFA 8 postavil celú arénu na nohy, keď šokujúco uškrtil gilotínou olympijského zápasníka Istvána Veréba. Talentovaný slovenský bojovník ukončil všetky svoje výhry pred limitom, pričom 91 % ukončení má práve na submisiu.

O účasť v pyramíde prejavil okamžite po oznámení záujem Adam Dvořáček. Stále len 21-ročný reprezentant PriMMAt Gym Praha na galavečeri RFA 8 v Budapešti ani zďaleka neukázal všetko, čo v ňom je. Doposiaľ však okrem Michala Dobiáša nebol potvrdený žiadny ďalší účastník.

Neľahká úloha mentorov

Novinkou, ktorú prinesie EUROGOLD pyramída organizácie RFA, sú mentori jednotlivých zápasníkov. Štyri známe tváre, nielen z prostredia bojových športov, budú mať za úlohu pomôcť svojim zverencom ovládnuť v jeden večer najväčšiu MMA pyramídu v Česku a na Slovensku.

Okrem toho však budú mať oveľa významnejšiu rolu, ktorá môže mať na celkový priebeh turnaja obrovský dopad. Každý z mentorov rozhodne o troch bojovníkoch, z ktorého musí byť jeden náhradníkom. Zvyšní dvaja budú nominovaní do hlavnej súťaže. Ak počas turnaja nedôjde k ich odstúpeniu, náhradník odíde bez výhry.

Toto neľahké rozhodnutie urobia štyri známe osobnosti z prostredia bojových športov, ale aj mimo nich. Ktoré to budú, sa diváci dozvedia už čoskoro, no okrem postáv z MMA prostredia sa môžu fanúšikovia tešiť aj na osobnosti z hip-hopu či popu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MMA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.