Šafranko cíti po návrate Zreľáka konkurenciu, dostane sa do nominácie na ME?

Pavol Šafranko (vpravo) na archívnej snímke.
Zdroj: TASR

"Adam bol základným stavebným kameňom postupu na šampionát. Určite je útočník číslo jeden."

Pre Adama Zreľáka je vzhľadom na nedávne zranenie úspech už účasť v tréningovom kempe slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov pred majstrovstvami Európy tejto vekovej kategórie v Poľsku (16. - 30. júna).

Pri jeho absenciách v kvalifikačných alebo prípravných stretnutiach alternoval na hrote útoku Pavol Šafranko, ani jeden z nich by tak nemal chýbať v utorňajšej konečnej nominácii.

Kouč Pavel Hapal zvažuje pri jej tvorbe už len jedno miesto, tiež pre Zreľákov herný výpadok ide o ofenzívneho hráča. Nemusí to však byť výlučne hrotový útočník, ale aj krídelný futbalista.

"Je tu aj malá nervozita, ale viac-menej sa teším, lebo veľa chalanov som nevidel a po dlhšom čase sme opäť spolu. Myslím si, že celú sezónu som drel, aby som tam bol. Ak tréner zhodnotí, že tam mám byť, budem šťastný, pokiaľ nie, poďakujem a pobalím sa," povedal Šafranko pre TASR na pondelňajšom štarte záverečnej prípravy.

Šafranko nastrieľal v uplynulom ročníku najvyššej slovenskej súťaže desať gólov za FO ŽP Šport Podbrezová, resp. FC DAC 1904 Dunajská Streda. Napriek streleckej fazóne rešpektuje reprezentačnú hierarchiu:

"Adam bol základným stavebným kameňom postupu na šampionát. Určite je útočník číslo jeden. Budem čakať na svoju šancu, ak mi ju tréner dá, som nachystaný, aby som splnil všetko, čo odo mňa bude chcieť."

Pôvodne sa zdalo, že gólová zodpovednosť sa sústredí na Šafranka. Návrat Zreľáka mu zvýšil konkurenciu v boji o základnú zostavu, ale stúpla tým celková sila mužstva. "Som v poriadku, takže všetko je pozitívne. Už som ani nedúfal, že by som to mohol stihnúť. Urobil som maximum, v Nemecku ma dali dokopy, rehabilitoval som tam dva týždne. Desať dní som v Turecku trénoval naplno, nič ma nebolelo, zatiaľ to je na sto percent. Dúfam, že sa nič nezmení na tréningoch. Snáď pomôžem gólovo, na ME by sa to zišlo," uviedol Zreľák.

Útočník českého FK Jablonec bol zranený ešte v apríli, svoju chuť chce pretaviť do tréningov i zápasov. Slovensko sa v základnej A-skupine šampionátu postupne stretne s Poľskom, Anglickom a Švédskom.

"V kvalifikácii sme dokázali zvíťaziť, toto je niečo iné, nový turnaj. Každé mužstvo tam má svoju kvalitu, Švédi sú úradujúci majstri, Angličania sú silní a Poliaci sú domáci. Musíme pripraviť seba. Nálada je výborná, každý sa tešil na kemp. Konečnú nomináciu urobí tréner a všetci spravia maximum, aby sa do nej dostali," uviedol Zreľák.

Na šampionáte dvadsaťjednotiek sa na rozdiel od "veľkého" EURA predstaví iba tucet tímov. Je tým zabezpečená úroveň podujatia a fráza "niet slabého súpera" dostáva omnoho väčšie opodstatnenie. Pre všetkých účastníkov je minimálny cieľ semifinále.

"Máme silné mužstvo, verím, že nejaký úspech sa podarí. Bol by ním aj postup zo skupiny. Všetci traja protivníci sú ťažkí, Anglicko má neskutočnú kvalitu, Poliakov budú hnať fanúšikovia a Švédi sú víťazi predchádzajúcich ME do 21 rokov. Bude záležať na našom, nie na ich výkone," dodal Šafranko pre TASR.

Slovenskí futbaloví fanúšikovia si budú môcť prestížny európsky šampionát do 21 rokov vychutnať na obrazovkách televízií Markíza a Dajto. Diváci sa môžu tešiť na všetkých 21 zápasov, z toho až 18 v priamom prenose.

ŠAMORÍN/TASR
Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme U21 Euro

Súvisiace témy

Dôležité udalosti