Ďurica verí v kvalitu nášho výberu a tri kvalifikačné body

Ján Ďurica na archívnej snímke.
Zdroj: TASR

Ďurica po dlhých rokoch v Rusku pred uplynulou sezónou zmenil prostredie a predstúpil do Trabzonsporu.

Slovenský futbalový reprezentant Ján Ďurica chce zakončiť náročnú sezónu úspešným vystúpením v národnom tíme. Slováci odštartujú druhú polovicu kvalifikácie MS 2018 v sobotu vo Vilniuse proti domácej Litve a skúsený stopér by nemal chýbať v základnej zostave kouča Jána Kozáka.

Slováci vlani v novembri zdolali súpera 4:0 a podobný výkon i výsledok by brali aj v sobotu na Pobaltí. Slovákov vo Vilniuse čaká umelá tráva a Ďurica aj z toho dôvodu očakáva náročný zápas.

"Bude to ťažký zápas, hrá sa na umelej tráve. Ale kvalitu máme my a musíme ju ukázať. Ukázali sme to doma, keď sme vyhrali 4:0. Rozdiel medzi oboma zápasmi? Určite v tej umelke. Trénujeme tu na nej v Žiline, podmienky máme veľmi dobré. Verím, že budeme dobre pripravení tak, aby sme náročný duel zvládli," uviedol Ďurica pred médiami na utorkovom zraze v Žiline.

Trénerovi Kozákovi budú pre zranenia a kartové tresty chýbať viacerí hráči základnej zostavy (Kozáčik, Kucka, Nemec), ale Ďurica to ako problém nevidí. "Reprezentácia nie je o jedenástich hráčoch. Pravda, niektorí chýbajú, ale sú tu iní chalani a tí budú mať šancu ukázať, že patria do zostavy," pokračoval.

Ďurica po dlhých rokoch v Rusku pred uplynulou sezónou zmenil prostredie a predstúpil do Trabzonsporu. V drese AS odohral v domácej Süper Lig spolu 28 zápasov, ďalších päť pridal v Tureckom pohári.

"Sezóna bola naozaj dlhá, osobne som veľmi rád, že som už tu. Bol som tam takmer sedem mesiacov vkuse, ak teda nepočítam marcový zraz reprezentácie. Do Žiliny som sa tešil," vravel stredný obranca, ktorý v sobotu odohral celý zápas proti Bursasporu. Rozlúčka so sezónou Trabzonsporu nevyšla, keď z výhry 2:1 sa tešili hostia z Bursy.

Spoluhráčom Ďuricu v Turecku bol v skončenej sezóne aj jeho kolega z reprezentácie Matúš Bero. Ten v druhej polovici sezóny vypadol zo zostavy AS a nastupoval len sporadicky. "Taký je futbal. Matúš je ešte mladý, musí sa veľmi veľa učiť. Má len 21 rokov, celú kariéru má ešte len pred sebou. Keď bude na sebe tvrdo pracovať a bude pokorný, tak ho čaká svetlá budúcnosť," dodal Ďurica.

ŽILINA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti