Sagan sa dnes predstaví na veľmi populárnych pretekoch. Toskánske štrkové cesty ponúknu drámu

Sagan sa dnes predstaví na veľmi populárnych pretekoch. Toskánske štrkové cesty ponúknu drámu
Scenéria pretekov Strade Bianche Zdroj: Profimedia.sk

Cyklistická sezóna sa rozbieha už na plné obrátky a v sobotu sa uskutočnia nesmierne prestížne a divácky veľmi atraktívne preteky Strade Bianche. Talianske podujatie sa uskutoční na bielych štrkových cestách v krásnej a členitej krajine Toskánska. Na štarte nechýba ani Peter Sagan, ktorý povedie do boja francúzsky celok TotalEnergies.

Sagan sa na talianskom podujatí predstaví pravdepodobne naposledy a dostane tak poslednú možnosť na ňom zvíťaziť, keďže Strade Bianche patrí do exkluzívnej skupiny najprestížnejších jarných klasík, ktoré sa Petrovi nepodarilo počas celej kariéry vyhrať, hoci bol niekoľkokrát veľmi blízko.

V drese TotalEnergies mu budú robiť spoločnosť jeho najlepší priatelia Talian Daniel Oss a Poliak Maciej Bodnar. Okrem toho sa bude môcť spoľahnúť aj na talentovaných Francúzov Valentina Ferrona, Mathieuho Burgaudeaua či Valentina Ferrona, a v kopcovitom teréne sa určite nestratí ani Belgičan Steff Cras.

Prečítajte si tiež:

Napriek absencii obhajcu titulu Tadeja Pogačara a belgickej superstar Wouta Van Aerta sa na štarte ukáže hviezdny pelotón, na čele s víťazom z roku 2021 Mathieu Van Der Poelom či dvojnásobným majstrom sveta Julianom Alaphilippom. Preteky odštartujú o 11:45 SEČ a finišovať by mali okolo pol piatej.

​Peter Sagan v januári oznámil, že táto sezóna bude jeho poslednou na špičkovej úrovni v cestnej cyklistike. Strade Bianche odštartuje azda najdôležitejší mesiac jeho sezóny. V polovici marca ho totižto čakajú zrejme najdôležitejšie preteky roka, monument Miláno - San Remo, ktorý aj naďalej zostáva posledným nepokoreným z najväčších Saganových kariérnych cieľov. Reportáž o Petrovom oznámení konca cestnej kariéry si môžete pozrieť nižšie. 

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti