Epické štrkové preteky ovládol britský multitalent, Sagan nestačil v najťažších pasážach

Epické štrkové preteky ovládol britský multitalent, Sagan nestačil v najťažších pasážach
Tom Pidcock pri svojom víťaznom úniku Zdroj: Profimedia.sk

Multi-disciplínový britský supertalent Thomas Pidcock zvíťazil vo veľmi prestížnych pretekoch Strade Bianche, ktoré sú často označované ako najkrajšie či najdramatickejšie v sezóne. Toskánske biele štrkové cesty ani pri svojom poslednom kariérnom pokuse neskrotil Peter Sagan, ktorý odpadol z elitnej skupiny v najťažších pasážach hodinu pred dojazdom.

Pidcock zvíťazil po epickom 50-kilometrovom úniku, keď zaútočil počas najťažšieho štrkového sektoru 52 kilometrov pred cieľom, postupne sa zbavil všetkých súperov a v závere odolal stíhacej jazde silnej šestice za sebou. Na cieľové námestie na vrchole kopca Via Santa Catarina v Siene prišiel sólo.

Po minuloročnom víťazstve v etape na Tour de France je to iba jeho druhé veľké víťazstvo na ceste, no rodák z Yorkshiru už má na konte olympijské zlato na horských bicykloch či titul majstra sveta v zimnej disciplíne cyklokros. Na finálnom pódiu pretekov ho doplnili Francúz Valentin Madouas a Belgičan Tiejs Benoot. Najväčší favoriti Mathieu Van Der Poel a Julian Alaphilippe sklamali a na najlepších nestačili.

Prečítajte si tiež:

​Približne v čase Pidcockovho útoku sa z pelotónu porúčal aj Peter Sagan, ktorý napokon dokončil preteky v pokojnom tempe na 103. mieste so stratou cez 14 minút. Strade Bianche tak zostane spolu s Omloopom jedinými veľkými jarnými klasikami, ktoré ešte nikdy nevyhral. Do tejto kategórie patrí aj monument Miláno - San Remo, na ktorom sa však Peter ešte predstaví o dva týždne a bude mať teda šancu zapísať svoje meno do listiny víťazov.

Pozrite si reportáž o Petrovom oznámení konca cestnej kariéry, ktorým šokoval fanúšikov koncom januára. 

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti