Slafkovského s Mešárom môže v Montreale doplniť ďalší talent spod Tatier

Slovenský hokejista Dalibor Dvorský
Zdroj: TASR/AP

Kanadský klub Montreal Canadiens na poslednom drafte spravil z Juraja Slafkovského celkovú jednotku. V prvom kole si vybral aj Filipa Mešára, a to by nemuselo byť všetko.

Canadiens sa ani v tejto sezóne nepodarí postúpiť do playoff, a tak budú opäť vyberať na vysokých pozíciách. Kanadský novinár Montreal Hockey Now Marc Dumont prišiel s informáciou, že Canadiens pozorne sledujú rodáka zo Zvolena, ktorý aktuálne pôsobí vo Švédsku.

Pozorne ho sledujú

„Hovorí sa, že Canadiens pozorne sledujú hokejistov ako Dalibor Dvorský či David Reinbacher pre ich ideálnu voľbu v 1. kole draftu. Podobné správy sa dostali aj ku mne, ale treba pripomenúť, že v hokejovom svete počujete toho veľa a beriem to s rezervou,” napísal Marc Dumont.

Prečítajte si tiež:

Novinár ďalej dodáva, že Dvorský by sa mohol dostať do Canadiens na úkor Rusa Matveja Mičkova. „Niektorí ľudia sa dopočuli, že by sa Canadiens mohli vyhnúť výberu ruského Mičkova, ak bude k dispozícii."

Dalibor Dvorský sa v predpokladoch odborníkov dlhodobo pohybuje na popredných priečkach nasledujúceho draftu NHL. Je oporou mládežníckych reprezentácií. Predstavil sa aj na posledných majstrovstvách sveta do 20 rokov, na ktorých si v piatich vystúpeniach pripísal gól a dve asistencie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti