VIDEO: Najpomalší záverečný šprint v histórii? Sagan a spol. dnes čelili brutálnemu protivetru

VIDEO: Najpomalší záverečný šprint v histórii? Sagan a spol. dnes čelili brutálnemu protivetru
Primož Roglič na páske tesne porazil Gulia Cicconeho Zdroj: TASR/AP/La Presse, Gian Mattia D'Alberto

Zaujímavý priebeh mala piata etapa talianskych etapových pretekov najvyššej kategórie World Tour, Tirreno-Adriatico, ktorých sa účastní aj náš Peter Sagan. Cyklistom počas celej etapy fúkal nepríjemný protivietor presahujúci rýchlosť 30 km/h. Výsledkom boli extrémne náročné a pomalé preteky, ktoré finišovali s viac ako polhodinovým meškaním oproti pôvodnému plánu. 

Etapa navyše finišovala horským dojazdom do talianskeho lyžiarskeho strediska Sassotetto. Kombinácia ostrého protivetra a pomerne výživného sklonu vozovky cyklistov brzdila na toľko, že záverečný 500-metrový šprint im trval takmer dve minúty.

Prečítajte si tiež:

​V Taliansku sa pritom zišla elitná konkurencia. Etapu vyhral slovinský fenomén Primož Roglič, ktorý svoj šprint múdro načasoval až na úplne záverečné metre etapy a dokázal tak eliminovať protivietor i konkurenciu. Zároveň zosadil z čela priebežného poradia Nemca Lennarda Kämnu. 

Na pretekoch sa účastní aj Peter Sagan, ktorého najlepším umiestnením dosiaľ bolo 11. miesto z utorkovej druhej etapy. Dnes prišiel do cieľa na 112. priečke s odstupom 22 minút a 33 sekúnd, už za výdatného dažďa, ktorý sa po dojazde najlepších pridal k silnému vetru aby vytvoril pre zaostávajúcich cyklistov totálne peklo. 

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti