Vlhovej sa dravá jazda nevyplatila, chybovala aj v druhom kole a vypadla. Vyhrala Shiffrinová

Vlhovej sa dravá jazda nevyplatila, chybovala aj v druhom kole a vypadla. Vyhrala Shiffrinová
Petra Vlhová Zdroj: TASR/AP, Alessandro Trovati

Petra Vlhová napokon preteky v švédskom Aare nedokončila. V druhom kole začala dravou jazdou, no napokon sa jej tento prístup nevyplatil a naša lyžiarka opäť chybovala, dokonca dvakrát a druhá chyba ju vyradila z pretekov. Petra nedokončila preteky po prvýkrát od roku 2019. Vyhrala opäť Mikaela Shiffrinová.

1. kolo

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po odjazdení všetkých pretekárok 1. kola slalomu Svetového pohára vo švédskom Are na 12. mieste. Na suverénnu líderku Američanku Mikaelu Shiffrinovú stratila 2,15 sekundy. Druhá bola domáca Anna Swennová Larssonová s mankom 69 stotín, na treťom miesto figurovala Švajčiarka Wendy Holdenerová so stratou 0,94 s.

Vlhová mala výborný štart, od úvodu mala ideálny rytmus, bránkami prechádzala ľahko a plynulo. Pred tretím meraným medzičasom však urobila obrovskú chybu, keď vyletela zo stopy. Dokázala sa vrátiť, no nabrala veľkú stratu, ktorú mierne skresala v záverečnej pasáži.

Zaváhaniu sa nevyhla ani ďalšia z favoritiek Lena Dürrová z Nemecka, ktorá nabrala stratu na Američanku 1,62 sekundy a pokračuje aj trápenie Katariny Liensbergerovej. Rakúšanka skončila za Vlhovou, jej strata na Shiffrinovú bola 2,93 s. V druhom kole (13.30 h) sa nepredstaví Chorvátka Zrinka Ljutičová, ktorá po chybe minula bránku.

2. kolo

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová vo švédskom Are triumfovala pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou (+0,92) a domácou Annou Swennovou Larssonovou (+0,95). Petra Vlhová nedokončila druhé kolo. Shiffrinová predviedla v oboch kolách plynulú jazdu a hoci v druhom kole sa nevyhla zaváhaniu v hornej časti trate, v cieli mala veľký náskok.

Slovenská reprezentantka sa po veľkej chybe v prvom kole chcela pokúsiť o lepšie umiestnenie, no risk jej nevyšiel. Najskôr zaváhala v úvode druhého kola, stratené stotiny chcela dohnať riskantnejšou jazdou, ktorá ju napokon zradila, keď neprešla bránku. Vlhová naposledy nedokončila slalom SP v novembri 2019 vo fínskom Levi, keď v druhom kole spadla.

Pozrite si aj záznam z Televíznych novín o rozchode Shiffrinovej s trénerom:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Alpské lyžovanie

Dôležité udalosti