Zlá správa zo zámoria: Marián Hossa vynechá celú sezónu NHL

Marián Hossa.
Zdroj: TASR

Hossove zdravotné problémy vyplávali na povrch v stredu ráno.

Slovenský hokejista Marián Hossa pre kožné ochorenie vynechá celú nasledujúcu sezónu NHL. Oznámil to jeho klub Chicago Blackhawks iba pár hodín po tom, čo sa v zámorských médiách objavila správa o hráčových rozsiahlych alergických reakciách na výstroj.

Tridsaťosemročný krídelník uviedol, že kožné ochorenie si vyžaduje liečbu s mnohými vedľajšími účinkami, ktoré mu znemožňujú hrať v budúcej sezóne. Potvrdil, že v uplynulých rokoch absolvoval v tejto súvislosti súkromnú liečbu pod dohľadom klubových lekárov. Dr. Michael Terry vyhlásil, že klub podporuje Hossovo rozhodnutie vynechať celý ročník 2017/2018.

Oficiálne stanovisko Mariána Hossu: „V priebehu niekoľkých posledných rokov, pod drobnohľadom zdravotníckeho personálu Blackhawks, som sa súkromne podrobil liečbe progresívnej kožnej poruchy a vedľajším účinkom liekov, ktoré boli použité pri liečbe. Kvôli závažným vedľajším účinkom, ktoré zapríčinili tieto lieky, nie je pre mňa možné hrať aktívne hokej v nadchádzajúcej sezóne 2017/2018. Keďže som veľmi sklamaný z toho, že nebudem môcť hrať, musím poriadne zvážiť závažnosť môjho stavu a to, ako spôsob liečby ovplyvnil môj život na a aj mimo ľadu."

"Je to vhodný postup, aby sme ho udržali vo funkčnom a dobrom zdravotnom stave, či už z krátkodobého alebo dlhodobého hľadiska," uviedol podľa agentúry AP. Generálny manažér "jastrabov" Stan Bowman označil Hossovu absenciu za výraznú stratu.

Hossove zdravotné problémy vyplávali na povrch v stredu ráno, keď redaktor Elliote Friedman zo stanice SportsNet informoval o alergických reakciách slovenského útočníka na hokejový výstroj. Tie mali znamenať koniec kariéry. Podľa Friedmana Hossa užíval celú uplynulú sezónu lieky.

Tie si vzhľadom na svoj silný efekt vyžadovali každých pár týždňov vykonanie krvných testov, aby sa predišlo prípadným vedľajším účinkom. "Na základe informácií, ktoré dostávam z viacerých zdrojov, je možné, že Hossa odohral svoj posledný zápas. Trpí vážnou alergickou reakciou na výstroj, ktorý nosí. Netreba to brať na ľahkú váhu, je to vtipné len pre niekoho, kto ju nikdy nemal," uviedol Friedman.

Hossa v uplynulých dňoch začal s tréningom, v rozhovoroch nijako nenaznačoval zdravotné problémy, naopak, tešil sa na štart novej sezóny. Trojnásobný víťaz Stanleyho pohára bol medzi siedmimi útočníkmi, ktorých si Blackhawks ochránili pred rozširovacím draftom. S Chicagom má ešte štyri roky platnú zmluvu. V uplynulých šiestich sezónach vynechal dokopy iba 46 zápasov. V minulom ročníku odohral v základnej časti NHL 73 stretnutí, v ktorých nastrieľal 26 gólov a pridal 19 asistencií, v štyroch dueloch play off nebodoval.

CHICAGO/TASR,kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti