Bude to tak? Za týchto okolností Slovensko na ME 21 postúpi do semifinále

Gólová radosť Slovákov v zápase ME 21 proti Švédsku.
Zdroj: TASR

Hráčom spod Tatier však ani triumf nad severanmi nemusí zabezpečiť účasť medzi štvoricou najlepších.

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov zvíťazili vo svojom záverečnom zápase A-skupiny nad Švédskom 3:0 vďaka gólom Martina Chriena, Jaroslava Mihalíka a Ľubomíra Šatku.

Keďže v druhom zápase skupiny si Angličania poradili s domácimi Poliakmi 3:0, zverencom trénera Pavla Hapala ušla priama miestenka do semifinále o jediný bod. Kolíska futbalu nazbierala v troch dueloch sedem bodov, naši "sokolíci" o bod menej.

Hráčom spod Tatier však ani triumf nad severanmi nemusí zabezpečiť účasť medzi štvoricou najlepších. Na druhej strane, nahráva nám do kariet fakt, že naši traja konkurenti v boji o postup z druhej priečky - Česko a Taliansko - by museli vo svojich posledných dueloch skupiny vyhrať aspoň 3:0 a nedostať žiadnu kartu. Portugalsko musí dať štyri góly a vyhrať aspoň o tri. Do semifinále by ho teda posunul aj výsledok 4:1.

Zostrih zápasu so Švédskom


Zdroj videa: TV Markíza

Portugalci hrajú s Macedóncami, naši západní susedia Česi si zmerajú sily s Dánmi a na Talianov čakajú Nemci, ktorí ako jediní na ME neinkasovali ani jeden gól. Pokiaľ by vyhrali rovnako, ako my, teda 3:0, rozhodovali by body za udelené žlté a červené karty.

Ani jeden z tímov nemá na konte vylúčenie, smerodajný by teda bol počet žltých kariet. My, Česi aj Taliani máme po štyri, Portugalci až sedem, a oni by preto museli vyhrať už spomenutým štvorgólovým rozdielom.

Pokiaľ by ani tento aspekt nerozhodol o postupujúcom, hodnotil by sa koeficient krajiny, ktorý máme z tejto štvorice najhorší.

V prípade nášho postupu sa stretneme so Španielskom.

KIELCE/Robert Ďurkáč

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme U21 Euro

Dôležité udalosti