Šport

Schumacher je už 87 dní v kóme. Vyzerá to tak, že je koniec, hovorí lekár

Michael Schumacher
Zdroj: SITA

V najnovšom blogu Gary Hartstein napísal, že sa dozvedel o závažných pochybeniach v úsudku lekárov.

87 dní. Michael Schumacher je v kóme už skoro celé tri mesiace. A bývalý lekár seriálu F1 Gary Hartstein tuší, že je zle. Dokonca sa vraj dozvedel, že lekári urobili chybu.

Zdroj: SITA


Gary Hartstein zachraňoval životy pilotom F1 priamo na pretekoch. Teraz už je v dôchodku, ale starostlivo dianie v známom prostredí sleduje a komentuje na svojom blogu. Zaujíma ho aj stav Michaela Schumachera. K tejto téme je ale kritický.

V najnovšom blogu napísal Hartstein, že sa dozvedel o závažných pochybeniach v úsudku lekárov. A je vraj veľmi pravdepodobné, že tento fakt zhoršil Schumacherovu nádej na precitnutie.

Zdroj: motorsport.com


Svetlo sveta dokonca uzrela aj informácia, že Schumacher bol pôvodne letecky dopravený do zlej nemocnice. Vrtuľník s ním vraj zamieril do Moutiers. Až potom bol transportovaný o ďalších 50 kilometrov ďalej, do fakultnej nemocnice do Grenoblu, kde sídlia špecialisti na liečbu mozgu.

" Je možné, že zamestnanci z nemocnice v Grenobli cítia záväzok nezverejňovať žiadne nové informácie. A to napriek tomu, že už je jasné, že prognózy sú ponuré, " píše smutné slová Hartstein. " Ako plynie čas, tak je stále menej pravdepodobné, že sa Michael nejako významne zotaví, " dodáva.

Práve z Hartsteinovho blogu pochádzajú komentáre o tom, že Schumacher stratil cez 25 percent svojej telesnej váhy. " Je to možné, dokonca veľmi pravdepodobné. Ale tam tie následky nemusia byť tak dramatické, " myslí si lekár z prostredia F1.

" Ak je pacient v bezvedomí, tak v kóme naozaj jeho svaly nepracujú, takže sa dá očakávať zníženie hmotnosti aj ochabnutie svalstva. Sú dve výnimky. Srdce a membrána bránice. Bránica je rovnako ako srdce skoro vždy aktívna, odoláva atrofii lepšie, ako iné svaly, " hovorí Hartstein.

A tam je vraj problém. " A keď stroj robí dýchanie za vás, je to ten najlepší spôsob na to, aby dochádzalo k úbytku živého tkaniva, " vysvetľuje Gary Hartstein.

Lekári z nemocnice v Grenobli stále mlčia a tak Schumacherov bývalý lekár hovorí vďaka svojim úsudkom za nich. Legenda F1 podľa neho dýcha pomocou respirátora, takže sa istý stupeň atrofie dá predpokladať. Zdá sa, že Schumacherove nádeje sú opäť menšie.

GRENOBLE, tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.