Patril k najlepším hráčom tímu, teraz ostáva na tribúne. Adam Ružička tvrdo pracuje a čaká na šancu

Adam Ružička má za sebou vydarený zápas.
Adam Ružička má za sebou vydarený zápas. Zdroj: TASR/AP Photo/Marta Lavandier

Adam Ružička patril koncom minulého kalendárneho roka k najpríjemnejším prekvapeniam v NHL. Aktuálne však prežíva v Calgary veľmi náročné obdobie. V drese Flames nehráva a už desať zápasov sledoval svoj tím len z tribúny ako zdravý náhradník.

Do súťažného zápasu naposledy nastúpil 20. februára, kedy odohral skromných šesť minút a 21 sekúnd. Odvtedy čaká na svoju ďalšiu príležitosť.

„Samozrejme, že je to trochu frustrujúce. Treba to brať deň po dni, tvrdo pracovať a ostať pozitívne naladený,“ uviedol Ružička v rozhovore pre zámorských novinárov.

„Nepozerám sa do minulosti, na to, čo som urobil, ani na to, čo urobím. Dnešok je nový deň a sú tu veci, na ktorých musím pracovať,“ pokračoval.

Prečítajte si tiež:

Maximalizovať zručnosti

Svojrázny kouč Calgary Darryl Sutter aktuálne dáva priestor iným hráčom a Slováka necháva mimo zápasového diania. Slovenský útočník sa snaží dostať naspäť do základnej zostavy. „Každý deň musí maximalizovať svoje zručnosti,“ uviedol Sutter na margo Adama Ružičku.

Bratislavský rodák prvýkrát v kariére dostal v najprestížnejšej hokejovej lige sveta výraznejšiu príležitosť a chopil sa jej veľmi dobre.

Pri zranení hviezdneho Kanaďana Jonathana Huberdeaua sa prepracoval do elitnej formácie Flames, kde sa mu výrazne bodovo darilo po boku Eliasa Lindholma a Tylera Toffoliho.

Po skvelom období však prišlo preradenie do štvrtej formácie, kde sa mladému Slovákovi nedarilo podľa predstáv a jeho produktivita sa zastavila. V 41 zápasov v drese Flames, do ktorých zasiahol, si pripísal 6 gólov a 14 asistencií.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti