VIDEO: V Neapole lietali svetlice i tyče. Fanúšikovia Frankfurtu napadli policajtov, zhorelo aj auto

VIDEO: V Neapole lietali svetlice i tyče. Fanúšikovia Frankfurtu napadli policajtov, zhorelo aj auto
Peklo v Neapole. Zdroj: TASR

V Neapole prišlo pred stredajšou osemfinálovou odvetou futbalovej Ligy majstrov k zrážkam medzi fanúšikmi Eintrachtu Frankfurt a políciou. Stovky priaznivcov nemeckého tímu prišli na zápas s domácim SSC Neapol napriek tomu, že nemali vstupenky.

Po príslušníkoch poriadkových síl hádzali dymovnice, svetlice, stoličky, kovové tyče a podľa záberov talianskych médií podpálili aj jedno z áut. Polícia proti nim použila slzotvorný plyn.

V prvom osemfinálovom stretnutí, v ktorom vyhral Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom na ihrisku Frankfurtu 2:0, polícia zadržala deväť fanúšikov Eintrachtu po útoku na priaznivcov SSC.

Talianske ministerstvo vnútra následne vydalo nariadenie, na základe ktorého mal Neapol zakázané predávať pred odvetou vstupenky fanúšikom Eintrachtu.

Právnici bundesligistu sa odvolali a aj s prispením UEFA na talianskom súde uspeli. Neapolské úrady však vzápätí vydali dekrét, ktorým zablokovali predaj lístkov všetkým obyvateľom mesta Frankfurt. Podľa pravidiel UEFA pritom musí každý klub poskytnúť hosťom päť percent z celkového počtu vstupeniek, informovala o tom agentúra AFP.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti