Šport

Vettelovi chýba burácanie motorov, Buttonovi nie

Sebastian Vettel (vľavo) a Daniel Ricciardo (vpravo) s novým monopostom RB10
Zdroj: SITA

Vám sa zmeni ako páčia?

Jazdci efjednotky nie sú zajedno v názore na zvuk nových šesťvalcových turbomotorov, ktorý od začiatku novej sezóny sprevádza sledovaný automobilový seriál. Zhodnúť sa nevedia ani dvaja majstri sveta. Zatiaľ čo Sebastian Vettel nevie nájsť na zmenu pravidiel slušné slovo, Jenson Button ju berie ako danú vec, ktorú netreba komentovať.

Tím Red Bull okolo úradujúceho šampióna Vettela má problémy s rýchlosťou aj spoľahlivosťou agregátu renault. Nemec odstúpil z austrálskeho úvodu seriálu už v piatom kole pre technické problémy. Niet sa teda čo čudovať jeho irónii: "Počas pretekov som bol nad cieľovou rovinou a bolo to tam lepšie ako v bare. Efjednotka musí byť pôsobivá a bez riadneho zvuku to nejde. Pamätám si, že ako dieťa som bol uchvátený tým rachotom, keď sa zem triasla. Hanba, že sme sa toho vzdali." 

Zdroj: SITA

Brit v službách McLarenu mu oponuje: "Ak sa tu niekomu nepáči, nech ide a jazdí niekde inde. Víťazovi pretekov je predsa jedno, a akým zvukom ho dosiahol či ako vyzeralo jeho auto. Dôležité je, že zdolal najlepších."

SEPANG/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.