Šport

Levu Praha sa do Donecka nechce, hrozí mu pokuta a kontumácia

Hokejisti HC Lev Praha
Zdroj: Facebook

Hráči sa boja.

Český účastník KHL Lev Praha zvažuje, že na piatkový šiesty zápas play off semifinále Západnej konferencie do Donecka nepoletí. Hokejisti a funkcionári pražského klubu sa o zmene dejiska stretnutia, ktoré sa malo hrať pôvodne v bratislavskej Slovnaft aréne, dozvedeli až vo štvrtok ráno.

"Je možné, že do Donecka nepoletíme. Väčšina hráčov nášho klubu je z Európy a cestu na Ukrajinu považuje za nebezpečnú. Môžeme im to nariadiť, ale nemá zmysel viesť mužstvo, ktoré bude myšlienkami niekde inde," uviedol pre portál rsport.ru športový riaditeľ HC Lev Rašid Chabibullin.

O zmene dejiska zápasu informovala KHL vo štvrtok ráno. Vedenie súťaže napokon povolilo Donbassu odohrať šiesty súboj série na domácom ľade v doneckej Družba aréne, hoci pôvodne sa mal pre nestabilnú politickú situáciu na Ukrajine uskutočniť v Bratislave. Za bezpečnosť v meste sa mal zaručiť aj minister vnútra Ukrajiny Arsenij Avakov.

Ešte v stredu pritom organizačný šéf ligy Dmitrij Kurbatov označil konanie zápasu v Donecku za veľmi riskantné. Na druhý deň bolo všetko inak. Informácia o presune dejiska Pražanov prekvapila. "Nebolo to príjemné prebudenie. Dozvedeli sme sa, že máme letieť do Donecka, čo tu nikto nečakal," vyjadril sa kapitán HC Lev Jiří Novotný. Ako informoval portál hokej.cz, pokiaľ Lev na duel nenastúpi, hrozí mu kontumácia 0:5 a pokuta milión rubľov.

Lev vedie po stredajšej výhre 3:1 v sérii 3:2 na zápasy a delí ho už iba jedno víťazstvo od postupu do konferenčného finále. Dres pražského klubu oblieka aj dvojica Slovákov Juraj Mikuš, Lukáš Cingeľ, za Donbass hrá brankár Ján Laco a obranca Peter Podhradský.

PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.